تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

شروع ارائه ورژن بتای GNOME three.26

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “شروع ارائه ورژن بتای GNOME three.26” که پیشتر بدان میپردازیم.

سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس، اگر زمانی تحت نام یک انتخاب برای صرفاً حرفه‌ای‌ها و یا محافل آکادمیک تلقی می‌شد، با اینحال اکنون به نظر می‌رسد علاقه مندان فراوانی به ویژه به اشتراک مصرف کنندگان عام یافته و به نظر میرسدً ستاره اقبال آن رو به صعود است.
لینوکس با این وجود در شکل توزیع‌های مختلف و برای اهداف گوناگونی ارائه می‌گردد، که یکی از این توزیع‌ها، GNOME اسم گذاری شده.

با استناد به همین استقبال از لینوکس است که اخیرا مدیران طرح GNOME مطرح کرده‌اند که ورژن دسکتاپ ۳.۲۶ این توزیع لینوکس وارد مرحله ارائه بتا شده است تا یک گام دیگر به ارائه ورژن نهایی آن نزدیک شویم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، مدتی قبل بود که مدیر طرح GNOME یعنی "میشل کاتانزارو" از روش ارسال یک ایمیل، معلومات و چزئیات بیشتری پیرامون بروزترین گام این طرح عرضه کرد.
با توجه به این معلومات، تهیه GNOME دسکتاپی ورژن ۳.۲۶ به‌صورت رسمی به مرحله بتا از چرخه پیشرفت خود وارد شده است و در این قسمت کار، مصرف کنندگان منتخب می‌توانند به یافتن باگ‌های این ورژن کمک کنند تا با رفع اشکالات ممکن، تمام و کمال و بی‌نقص در دست همگان قرار گیرد.

گفته می‌شود این ورژن -که در حقیقت به‌عنوان ورژن فنی ۲.۲۵.۹۰ شناخته می‌شود- نتیجا به‌صورت رسمی در انتهای هفته (یکشنبه) به مصرف کنندگان ارائه خواهد شد.

این مطلب چطوره؟  ارائه وصله ایمنی مایکروسافت برای لینوکس تحت ویندوز

با این وجود رسیدن به این قسمت کار، در حقیقت نتیجه تلاش سختی است که تیم پیشرفت‌دهندگان در این مدت بر خود پیوسته نموده‌اند.
کاتانزارو در این باره می‌گوید: «ما در طول هفته قبلی در حال طی کردن مراحل function freeze، UI freeze و API freeze قرار داشتیم و بدین جهت نیز پیشرفت‌دهندگان در حال تلاش برای رفع باگ‌ها و افزایش استقامت سیستم‌عامل بودند تا قادر باشند با نزدیک شدن به لحظه ارائه نهایی GNOME ورژن ۳.۲۶، این امر را تحقق بخشند.»

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که GNOME ورژن ۳.۲۶ یکی از ورژن‌هایی است که شدیدا به انتظارها دامن زده است و به نظر می‌رسد تعداد فراوانی از مصرف کنندگان از ارائه قریب‌الوقوع آن هیجان‌زده هستند.
 

امیدواریم نوشته “شروع ارائه ورژن بتای GNOME three.26” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری