تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

آمازون در جستجوی هوشمندسازی آلکسا با خرید یک استارت‌آپ

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “آمازون در جستجوی هوشمندسازی آلکسا با خرید یک استارت‌آپ” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی کمپانی بزرگ تجارت الکترونیک آمازون، اقدام به مطالعه و بررسی اوضاع خرید یک کمپانی استارت‌آپ کرده است تا به افزودن این کمپانی به تیم کاری خود، سیستم آلکسا را بیش از قبل هوشمندتر نماید.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی toptechnews، همزمان با اینکه رقابت در عرصه ارائه دستیارهای صوتی نرم‌افزاری در جهان بالا گرفته، با اینحال تعدادی معدود از این تولیدات توانسته‌اند در صدر قرار گیرند. به نظر صاحبنظران مارکت نرم‌افزار، این آزمون تنگاتنگ از این پیش‌بینی ریشه می‌گیرد که تکنولوژی پایه‌ای این نرم‌افزارها، خیلی زود همگانی شده و بسیاری کاربری‌های تازه را نیز دربرخواهد گرفت، به صورتی که دوری از کاربری آن حدوداً غیرممکن می‌گردد.

با این اوصاف، دستیار صوتی کمپانی آمازون با اسم "آلکسا" که یکی از پرطرفدار‌ترین تولیدات این کمپانی به‌حساب می‌آید، در عین حال به‌عنوان یکی از هوشمندترین دستیارهای صوتی جهان شناخته می‌شود.
با این‌ وجود به نظر می‌رسد که مدیران این کمپانی قصد دارند تا این دستیار صوتی را هوشمندتر از قبل کنند و در راستای انجام این کار نیز در جستجوی خرید یک کمپانی استارت‌آپ ویژه هستند.

آنگونه که معلومات منتشره شده نشان می‌دهد، کمپانی مزبور -که در حقیقت یک کمپانی بررسی داده و موتور جست‌وجوی استارت‌آپ است- "سانتا باربارا" اسم گذاری شده. به علاوه از طرف دیگر چهار مرکز خبری مشهور به روش همزمان از علاقه وافر آمازون به خرید این کمپانی خبر داده‌اند.

این مطلب چطوره؟  نرم‌افزار ترلو و مقاصد تازه و بزرگ

شایان‌ ذکر است که پیش‌ از این، کمپانی آمازون اقدام به خرید یک استارت‌آپ دیگر به اسم Graphiq Inc رفته بود و سپس با تصاحب این کمپانی، یک پایگاه ویژه با صد کارمند را در قسمت‌های جنوبی کالیفرنیا به دست آورده بود.

صاحبنظران اعتقاد دارند که با این عمل تازه آمازون، به‌ نظر می‌رسد که این غول سیلیکون ولِی تصمیم گرفته است تا با بهره برداری از توانایی‌های این دو کمپانی و استخدام نیروهایی تازه برای آنها، در حقیقت هسته ویژه‌ای برای این منظور شکل دهد و در پی آن، سر وقت محول کردن وظیفه هوشمندسازی دستیار نرم‌افزاری آلکسا به آنها برود.

ضروری به اشاره است که مبلغ پیشنهادی آمازون برای این کمپانی، ۵۰ میلیون دلار بوده است؛ همانگونه که شواهد نشان می‌دهد، به نظر میرسدً این رقم مورد پذیرش قرارگرفته است و به‌زودی بیننده پیشرفتی جالب در عملکرد آلکسا خواهیم بود.
 

امیدواریم نوشته “آمازون در جستجوی هوشمندسازی آلکسا با خرید یک استارت‌آپ” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  شکست تاریخی اینتل از سامسونگ!

عنوان منو
در حال بارگذاری