تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

آیا الکامپ ۲۳ بهترین الکامپ تاریخ بود؟

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “آیا الکامپ ۲۳ بهترین الکامپ تاریخ بود؟” که پیشتر بدان میپردازیم.

یک هفته از الکامپ بیست و سوم گذشت و بنظر می‌رسد اکنون می‌توان بتدریج به ارزیابی ابعاد گوناگون آن پرداخت.

با اینحال در این مجال بد نیست ارزیابی مجری کنفرانس را مورد نظر قرار دهیم.

۱ – مدیرکل سازمان نصر می‌گوید: «الکامپ ۲۳ بهترین الکامپ تاریخ بود.»
اگر فرض را بر این بگذاریم که سخن گفتن در باره مهم‌ترین اتفاق آی.تی کشورمان باید دقیق و مستدل باشد، آنگاه ادعای بالا هنوز قابل دفاع نیست، چرا که نه صاحبنظران مستقل(یعنی غیرمرتبط با سری سازمان مجری) و نه رسانه‌های تخصصی مستقل، هنوز چنین ادعایی ابراز و یا آن را تایید نکرده‌اند.
اساسا ممکن است بهتر باشد کم‌کم سر وقت شیوه ارزیابی پذیرفتنی‌تر و پیشرفت‌یافته‌تر برویم، یعنی قضاوت را به نهادها و رسانه‌ها و صاحبنظران "مستقل" بسپاریم.

۲ – «سعادت با بیان گسترش متراژ و تعداد استارتاپ‌های حاضر… گفت: اگر کمپانی‌های قدیمی صنف نجنبند، نوپاها جای آنها را خواهند گرفت.»
این گزینه هم محل نزاع است، چرا که:
اولا فلسفه تشکیل این سازمان که بر شانه‌های کمپانی‌های بزرگ آی.تی استوار شد چندان با این دیدگاه سازگار نیست، و از این جهت مقایسه مزبور اساسا مع‌الفارق است.
ثانیا در خصوص پدیده استارت‌آپ‌ها، ملاحظات و نکاتی مهم مطرح است که چه بسا بی‌توجهی به آنها، ما را با تکرار حباب مشهور «دات‌کام» مواجه سازد. از این جهت باید در عین تلاش برای بسترسازی به منظور سود‌گیری از این مهلت طلایی، از محیط ذوق‌زدگی و شتاب رایج در این خصوص هم دوردستی گزید.
بدین جهت هم تمرکز بسیار کنفرانس اصلی تکنولوژی معلومات کشور روی این زمینه، و حتی گاه نادیده گرفتن ابعاد مهم دیگر، می‌تواند تعریف اصلی کنفرانس الکامپ را با بحران مواجه نماید.
 

امیدواریم نوشته “آیا الکامپ ۲۳ بهترین الکامپ تاریخ بود؟” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  فاز اول دولت الکترونیک معرفی شد

عنوان منو
در حال بارگذاری