تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ابلاغ مصوبه ساماندهی موقعیت تلگرام در ایران تا ١٠ روز دیگر

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “ابلاغ مصوبه ساماندهی موقعیت تلگرام در ایران تا ١٠ روز دیگر” که پیشتر بدان میپردازیم.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید براینکه مسئله انتقال سرور شبکه اجتماعی تلگرام به ایران الزامی نیست، گفت: تا ١٠ روز دیگر مصوبه شورای محشر محیط مجازی در این عرصه ابلاغ می شود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در گفتگوی خبرساعت ٢١ سیما در باب مسئله انتقال سرورهای شبکه تلگرام به ایران که امروز خبرساز شد شرح داد.

رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه مصوبه شورای محشر محیط مجازی برای انتقال سرور خدمات‌های خارجی به ایران در راستای رونق محیط اقتصادی شبکه‌های اجتماعی داخلی صورت گرفته است، گفت: این مصوبه مراحل ابلاغ را طی می کند و تا حدود ١٠ روز آتی از جانب دبیرخانه شورای محشر محیط مجازی ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: دراین مصوبه موضوعات مرتبط به انتقال سرورهای شبکه‌های اجتماعی و پیغام رسان به ایران از نمونه تلگرام، الزام نیست حتی ایجابی است.

این مطلب چطوره؟  سرورهای تلگرام به ایران منتقل شد

آذری جهرمی اضافه کرد: جدای از ساماندهی موقعیت شبکه های پیغام رسان در کشور، انتقال سرورهای تلگرام به ایران از بعد اقتصادی و ایمنی نیز حائز ارزش است چرا که حجم معلومات عظیمی از مصرف کنندگان ایرانی در دست این کمپانی خارجی است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: در کمال تاسف عده ای ایران هراسی را در محیط مجازی رواج می دهند و اینطور به اشتباه وانمود می‌کنند که ما با انتقال سرورهای تلگرام به ایران در جستجوی دسترسی به معلومات شهروندان و جاسوسی هستیم.

وی با تاکید بر لزوم حفاظت از معلومات کشور خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این اطمینان خاطر، مجوز مذاکره با خدمات دهنده‌های خارجی از نمونه تلگرام را اخذ کردیم.

رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: انتقال سرورهای خدمات دهنده خارجی تلگرام به ایران افزایش کیفیت و کاهش هزینه و گسترش سرعت دسترسی به این خدمات را در پی خواهد داشت و وانگهی نقطه قوتی برای حضور جهانی ایران خواهد بود.

این مطلب چطوره؟  چاره ممانعت از تخلفات بستن تلگرام نیست

به گفته وی، تاکید مدیرعامل جمهور تحت نام مدیرعامل شورای محشر محیط مجازی حفظ حریم خصوصی مردم و دسترسی آزاد به معلومات است.

آذری جهرمی اظهار داشت: باید قانون های و مقررات حضور خدمات دهنده های خارجی در ایران مانند دیگر کشورها شفاف باشد. در این عرصه مذاکرات بر طبق دستور در حال پیگیری است و امیدواریم که این موضوع رخ دهد.

وی با بیان اینکه سیاست دولت احترام به انتخاب مردم در بهره برداری از شبکه های اجتماعی است گفت: در صورتی که تلگرام توصیه ایران را نپذیرد قانونگذار درخصوص فعالیت آن در کشور تصمیم گیری خواهد نمود.

امیدواریم نوشته “ابلاغ مصوبه ساماندهی موقعیت تلگرام در ایران تا ١٠ روز دیگر” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری