تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اتحاد بزرگان برای اتصال ابری خودروهای در حال حرکت به یکدیگر

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “اتحاد بزرگان برای اتصال ابری خودروهای در حال حرکت به یکدیگر” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی سری‌ای از کمپانی‌های بزرگ و نامی مانند تویوتا، اینتل و اریکسون با یکدیگر به مشارکت ویژه‌ای دست‌زده‌اند که با این وجود عملی شدن آن می‌توان خودروهای در حال حرکت در جاده‌ها را به کمک سامانه‌های ابری به یکدیگر وصل تولید.

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی theregister، مبحث تماس خودروها در جاده امری چندان جدی به‌حساب نمی‌آید، لیکن در طول چند سال واپسین به‌ندرت بیننده پیشرفت‌هایی در این عرصه بوده‌ایم.

حال به نظر می‌رسد که این اوضاع در حال تغییر است؛ از آنجاییکه بزرگان تکنولوژی معلومات و یکی از غول‌های صنایع خودروسازی بین‌المللی دست‌ به‌ دست هم داده‌اند تا این خواسته را به حقیقت بدل سازند.

با توجه به این طرح، کمپانی خودروسازی ژاپنی تویوتا در مشارکت ویژه‌ای با غول‌های بزرگ تکنولوژی مانند اریکسون و اینتل، یک کنسرسیوم ویژه را ترتیب داده است که هدف از شکل‌گیری آن برقراری تماس بین خودروهای در حال حرکت به کمک سامانه‌های ابری است.

 

این کنسرسیوم، برنامه‌های ویژه‌ای مانند عرضه خدمات لازم جهت استفاده خودروهای هوشمند، تولید نقشه‌ها با توجه به داده‌های حقیقی بدست آورده از خودروهای در حال حرکت و سیستم دستیار راننده هوشمند به کمک پردازش ابری را در مسیر پیش روی خود قرار داده است.

این مطلب چطوره؟  اپل باگ نرم‌افزاری را مسئول سخت پیشرفت‌دهندگان مطرح کرد

دیگر کمپانی‌های حاضر در این کنسرسیوم نیز شامل نیپون تلگراف (Nippon Telegraph)، Phone Company، NTT DOCOMO و DENSO هستند که بیشتر در عرصه خدمات مخابراتی سابقه درخشانی دارند.

در برنامه‌های این کنسرسیوم برنامه ریزی شده است تا سال ۲۰۲۵ بیننده وجود ۱۰ اگزابایت داده ساخته شده به وسیله خودروها باشیم که این داده‌ها به‌صورت مستقیم به محیط ابری انتقال یافته و با محاسبات همزمان مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
 

امیدواریم نوشته “اتحاد بزرگان برای اتصال ابری خودروهای در حال حرکت به یکدیگر” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری