تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اخباری تازه پیرامون آتی لینوکس مینت

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “اخباری تازه پیرامون آتی لینوکس مینت” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی خالق سیستم‌عامل لینوکس "مینت" به‌صورت رسمی، برنامه‌های خود را برای آتی و ورژن‌های بعدی این توزیع از لینوکس مطرح کرده است. مطابق این گفته‌ها، وی تصمیم گرفته است تا با اضافه کردن توانایی‌های موجود برای توزیع حال حاضر، فضا را برای تکمیل‌سازی ورژن بعدی لینوکس مینت تکمیل کند.
بدین‌ترتیب، برخلاف سال‌های دور که سیستم‌عامل‌های متن‌باز، به ویژه لینوکس، یک پلتفرم غیررسمی و غیرمفید تلقی می‌شد، با اینحال به نظر صاحبنظران نرم‌افزاری، این سیستم‌عامل اکنون با شتاب زیادی در حال گسترش، به‌روز شدن و در عین حال افزایس شمار مصرف کنندگان است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، خالق لینوکس مینت، که شخصی به اسم "کلمنت له فبور" است، اخیرا اقدام به تهیه و انتشار منظم خبرنامه ماهانه خود کرده است، و در این ضمن، مطرح نموده که طرح‌های تازه این ورژن از توزیع پرطرفدار لینوکس در راه هستند.

این مطلب چطوره؟  ارائه ورژن تازه لینوکس برای هک قانونی

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که مینت یکی از توزیع‌های ویژه سیستم‌عامل لینوکس است که مصرف کنندگان و خریداران خود را در تمامی جهان دارد.
هم اینک، لینوکس مینت ورژن ۱۸.۲ با اسم Sonya موفق شده است تا چهار نمونه مختلف را در دست داشته باشد که شامل ورژن دارچین ۳.۴ و MATE ۱.۱۸ و Xfce four.12 و نیز KDE Plasma 5.eight هستند.

بدین ترتیب، با وجود این به نظر می‌رسد که در لحظه بینهایت خوبی برای ارائه ورژن بعدی این توزیع قرار داریم، لیکن در این خبرنامه به جزئیات دقیق زمانی اشاره نشده و تنها به قابلیت ها تازه ای که به ورژن‌های حال حاضر اضافه خواهد شد، پرداخته است.

مطابق تصریح این خبرنامه در خصوص توانایی‌های تازه، طرح پیشرفت یافته برای منابع نرم‌افزاری داخلی مانند تولکیت KDE Plasma و به علاوه از طرف دیگر خدمات رسانی از HiDPI و ساختار HybridSleep از نمونه خصوصیت های هستند که به این ورژن از توزیع لینوکس اضافه شده‌اند.

این مطلب چطوره؟  برنامه ویژه گوگل برای امنیت نرم‌افزارهای اندروید

کلمنت له فبور در این خبرنامه به علاوه از طرف دیگر این‌گونه نوشته است: «در ورژن تازه، گزینه‌هایی برای لاگین شدن اتوماتیک اضافه شده‌ و به علاوه از طرف دیگر توانایی مخفی کردن لیست‌های مصرف کنندگان و واردسازی دستی اسم‌ها (که می‌تواند برای مصرف کنندگان LDAP بینهایت سودمند باشد) به توزیع ما اضافه شده است.»
 

امیدواریم نوشته “اخباری تازه پیرامون آتی لینوکس مینت” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری