تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

عرضه شبکه جهانی وب نامحدود تصویب شد

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه جهانی وب نوشته ای داریم با عنوان “عرضه شبکه جهانی وب نامحدود تصویب شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد مصوبه عرضه‌ شبکه جهانی وب نامحدود ثابت و تغییر نمونه فروش شبکه جهانی وب از حجمی به نامحدود امروز در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده و تا یک ماه آتی اجرایی خواهد شد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، محمود واعظی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تصمیم نهایی برای عرضه‌ شبکه جهانی وب نامحدود ثابت، اظهار کرد: ما امروز در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبه خوبی داشتیم. برای این که به جای عرضه شبکه جهانی وب برحسب حجم، از حجم فروشی به سوی اتصال و عرضه شبکه جهانی وب برحسب سرعت رفتیم، از آنجاییکه با راه‌‌اندازی شبکه ملی معلومات ما محدودیت قبلی را نداریم.

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات با بیان این که اکنون سرعت تعیین کننده هزینه است، گفت: در قبلی بهره برداری از شبکه جهانی وب به طوری بود که شما یکدفعه زمان خرید بسته پول پرداخت می‌کردید و با اتمام حجم باز هم مجبور به خرید حجم بودید، با اینحال اکنون تنها به ازای سرعت شبکه جهانی وب هزینه می‌پردازیم. این مصوبه امروز تصویب شده و تا یک ماه آتی اجرایی خواهد شد.

این مطلب چطوره؟  مذاکره برای رفع فیلتر همه شبکه‌های اجتماعی

وی پیرامون انتقال سرورها تلگرامی، شرح داد: روز قبلی پیرامون این مسئله مفصلا صحبت کردیم و آقای جهرمی هم در برنامه خبری شب قبلی به آن پرداخت.

ایشان با بیان این که کسب‌وکارهای اینترنتی بوجود آمده در راستای شبکه ملی معلومات است، اظهار کرد: اکنون که کمپانی‌های فراوانی در زمینه تکنولوژی معلومات فعالیت می‌کنند و مقررات ویژه خود را دارند، مسوولان ما در دولت و بخش‌های دیگر باید تفاوتی بین برخورد با یک کمپانی که تمام سرمایه‌اش پلت‌ فرم و برنامه نرم افزاری‌اش است قائل شوند.

وی خاطر نشان کرد: مردم به این کسب و کارهای اینترنتی اعتماد کردند و اگر پلتفرم این کسب و کارها ناگهان فیلتر شود، همه چیز به هم می‌ریزد و اعتماد مردم نیز سلب می‌شود، از این جهت ما باور داریم باید برای آنها مقررات تسهیل‌گر بگذاریم. ما نمی‌توانیم اشتغال کمپانی‌ها را تعطیل کنیم، حتی با استفاده از کمپانی‌ها باید برای آنها مقررات تازه ای ایجاد کنیم.

امیدواریم نوشته “عرضه شبکه جهانی وب نامحدود تصویب شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به وب قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  هنوز تا تحقق شبکه ملی معلومات فاصله داریم

عنوان منو
در حال بارگذاری