تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

گسترش فعالیت کمپانی آمازون در آمریکا

رای دادن به این پست
banner

در باب تجارت الکترونیک نوشته ای داریم با عنوان “گسترش فعالیت کمپانی آمازون در آمریکا” که پیشتر بدان میپردازیم.

کمپانی تجارت الکترونیک آمازون مطرح کرد که در حال یک برنامه‌ریزی گسترده برای پیشرفت فعالیت‌هایش در آمریکا می‌باشد. این کمپانی که هم اینک حدود ۱۸۰۰۰۰ پرسنل تمام وقت دارد، مطرح کرد که در هجده ماه آتی، قریب به ۱۰۰۰۰۰ پست تمام وقت دیگر نیز به این تعداد خواهد اضافه کرد. در حقیقت آمازون تصمیم گرفته است در عرض هجده ماه، پرسنل خود را ۵۵ درصد گسترش دهد.

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته تاپ تک نیوز، بر اساس اعلامیه آمازون، مشاغل تازه، شامل پست‌هایی در تمامی کشور بوده و تمام سطوح تجربه، تحصیلات و مهارت را دربرمی‌گیرد. این به علاوه از طرف دیگر کمپانی مطرح کرده که مهندسان تازه و پیشرفت‌دهندگان نرم‌افزار را استخدام خواهد نمود و می‌خواهد تعداد پست‌های مبتدی را نیز گسترش دهد و مهلت آموزش‌های حین کار را نیز ممکن کند.

این مطلب چطوره؟  گسترش 450 درصدی تراکنش‌های اپل پی درمقایسه با سال قبلی

استخدام کارکنان بیشتر و ساختن ربات‌های بیشتر
ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است چندی قبلً آمازون شروع به ساختن تعدادی انبار ارسال کالا در کشور ایالات متحده کرده است و برنامه‌های خود را برای گسترش ایالت‌های تحت پوشش مانند تگزاس، کالیفرنیا، فلوریدا و نیوجرسی مطرح کرده است. بسیاری از این نوشته‌های تازه، در مراکز جدید تاسیس خواهند بود.

جف بزوس (Jeff Bezos)، مؤسس و رئیس آمازون در اعلامیه‌ای اظهار داشته که خلاقیت، یکی از اصول هدایت ‌کننده ما در آمازون است و همین اصل، دلیل ایجاد صدها هزار شغل در آمریکا شده است. این مشاغل تنها در دفتر مرکزی ما در سیاتل (Seattle) یا در دره سیلیکون (Silicon Valley) نیستند. مراکز ذکر شده، شبکه خدمات خریدار، مراکز ارسال کالا و دیگر مراکز ما در آمریکا هستند.)

بزوس به علاوه از طرف دیگر اضافه که این کمپانی غیر از مشاغل و انبارهای تازه، می‌خواهد نقش پررنگ‌تری در تولیدات و خدمات با تکنولوژی بالاتر مانند تکنولوژی ابری، یادگیری ماشین و تدارکات پیشرفته داشته باشد.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که تکیه بر نیروی کار انسانی، تنها راه پیشرفت و گسترش آمازون نیست، حتی این کمپانی تصمیم گرفته است تعداد ربات‌های خود را نیز گسترش داده و در انبارهای خود، از آنها استفاده نماید. این شیوه به‌عنوان راهی برای کاهش هزینه‌ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
بر اساس خبرها، این کمپانی می‌خواهد تعداد ربات‌های خود را در آن مراکز، به میزان ۵۰ درصد سال قبلی گسترش دهد.

این مطلب چطوره؟  اینتل شیوه خرید در صنعت فروشگاهی را تغییر می‌دهد

یک کارت اعتباری تازه
غول تجارت الکترونیک به علاوه از طرف دیگر مطرح کرد که در زمانی نه چندان دور، برای عضو های برنامه پرایم(Prime) کارت اعتباری تازه صادر خواهد نمود. این کارت شامل توانایی‌هایی مانند بازگشت پنج درصد مبلغ پرداختی جهت خریدهایی است که از آمازون انجام می‌شود.
توانایی دیگر این کارت، این است که دو درصد مبلغ پرداختی در رستوران‌ها، پمپ‌ بنزین‌ها و داروخانه‌ها را به کارت برمی‌گرداند و به علاوه از طرف دیگر یک درصد از مبلغ پرداختی در دیگر خریدها را به کارت برمی‌گرداند.
 

امیدواریم نوشته “گسترش فعالیت کمپانی آمازون در آمریکا” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تجارت الکترونیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری