تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

گسترش چشمگیر درخواست پردازشگر‌های ویژه دیتاسنتر

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “گسترش چشمگیر درخواست پردازشگر‌های ویژه دیتاسنتر” که پیشتر بدان میپردازیم.

محاسبه و ارقامی که اخیرا در رسانه‌ها پخش شده، نمایش دهنده این حقیقت است که تعداد درخواست‌های پردازشگر‌های تخصصی برای دیتاسنترها در جهان به روش چشمگیری گسترش یافته و با این وجود عامل اصلی این جهش تقاضا نیز کشور چین می‌باشد که بیشترین درخواست در این عرصه را به تولیدکنندگان ارائه کرده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، دیتاسنترها در جهان حال حاضر یکی از مهم‌ترین عنصر های کاری کمپانی‌های بزرگ هستند و بی تردید بدون داشتن یک دیتاسنتر قوی نمی‌توان به فکر مدیریت ارتباطات و معلومات در سطح کلان بود.

وانگهی، دیتاسنترها در مرکز فعالیت خود، نیاز به پردازشگر‌هایی دارند تا مدیریت عملکرد آنها را تسهیل نماید، با اینحال به‌تازگی این پردازشگر‌ها به شکل بی‌سابقه‌ای مورد استقبال بیشتری از جانب کمپانی‌ها و سازمان‌ها قرار گرفته‌اند و محاسبه و ارقام خبر از گسترش تصاعدی تعداد سفارش برای این نوع از پردازشگر‌ها می‌دهند.

این مطلب چطوره؟  ارائه حافظه V- NAND یک ترابایتی به وسیله سامسونگ

با این اوصاف مطابق بررسی‌ها، عامل اصلی این گسترش سفارش‌ها، کشور چین است؛ چونکه حجم سفارش در دیگر کشورها اختلاف چندانی با اوضاع پیشین نداشته است، لیکن کشور چین با تغییر در درخواست خود، به‌تنهایی این محاسبه را دستخوش تغییراتی شگفت‌آور کرده است.

برای نمونه کفایت می کند بدانید که کمپانی مشهور کوالکام موفق شده است با دولت محلی استان گوئی‌ژو به توافق دست‌یافته و قراردادی باارزش را با آنها امضا کند.
این پیمان به‌صورت مشترک با کمپانی محلی تکنولوژی‌های نیمه‌هادی Guizhou Huaxintong انجام می‌شود که به‌صورت مستقیم تحت نظارت دولت این منطقه فعالیت می‌کند.

از ظاهر این موضوع می‌توان این‌گونه برداشت کرد که هدف دولت چین از انجام چنین کاری، کشاندن غول‌های این صنایع به چین برای مدت‌زمانی کوتاه و تلاش برای انتقال تکنولوژی به داخل برای استفاده در آتی است.

با این وجود کوالکام در این مسیر تنها نیست و کمپانی‌های بزرگ تولید کننده پردازشگر مانند Avago، Intel، AMD، ARM، Marvell و Socionext و حتی کمپانی‌های تایوانی مشهوری مانند MediaTek، Aspeed، Nuvoton، Parade و Phison نیز در این مسیر قرار گرفته‌اند.
 

امیدواریم نوشته “گسترش چشمگیر درخواست پردازشگر‌های ویژه دیتاسنتر” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  تولید کارت گرافیک خارجی برای تقویت لپ‌تاپ‌های ضعیف

عنوان منو
در حال بارگذاری