تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اضافه شدن خدمات رسانی از کارت گرافیکی جی فورس جی‌تی 1030 به لینوکس

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “اضافه شدن خدمات رسانی از کارت گرافیکی جی فورس جی‌تی 1030 به لینوکس” که پیشتر بدان میپردازیم.

مصرف کنندگان سیستم‌عامل لینوکس، با اینکه بخش زیادی از جامعه مصرف کنندگان را تشکیل می‌دهند، اغلب با موانعی روبرو هستند که یقیناً برای مصرف کنندگان سیستم‌عامل‌های معمول دیگر، چندان قابل درک نیست.
در همین عرصه، یکی از مشکلات اصلی مصرف کنندگان لینوکس را می‌توان کمبود درایورهای سخت‌افزاری مرتبط به قطعات و وسایل جانبی دانست. این درایورهای نرم‌افزاری عمدتاً به‌روز نیستند و با این وجود، برای بهره برداری از این سیستم‌عامل، این سخت همیشگی، دلیل دردسر این مصرف کنندگان و دور ماندن آنها از سخت‌افزارها و سیستم‌های تازه می‌گردد.

نکته جالب این است که بخش زیادی از مصرف کنندگان سیستم‌عامل لینوکس (اعم از شخصی و سازمانی) را بر طبق ماهیت آن، عمدتاً مصرف کنندگان حرفه‌ای تشکیل می‌دهند.

با این وجود لازم است بگوییم که این روند در طول چند سال واپسین اندکی افزایش یافته است، با اینحال بازهم سرعت ارائه درایورهای سخت‌افزارهای به‌روز جهان برای لینوکس به هیچ عنوان با سرعت ارائه آنها برای ویندوز و مک قابل مقایسه نیست و در حقیقت، سخت بازهم باقی‌ست.
با اینحال با این اوصاف کمپانی‌هایی هستند که معضل موردنظر را نادیده نگرفته‌اند، حتی به این بخش از مصرف کنندگان نیز توجه نمایش داده‌اند. کمپانی انویدیا یکی از کمپانی‌هایی است که هر از چند گاهی، بسته‌های ویژه‌ای برای قطعات خود ارائه می‌کند که شامل درایورهای قابل استفاده بر روی سیستم‌عامل لینوکس نیز هستند.

این مطلب چطوره؟  ارائه واین 2.14 برای لینوکس

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia،  به‌تازگی کمپانی انویدیا بسته تازه ای از درایورهای کارت گرافیکی جدید خود را ارائه نموده است که باعث می‌شود تا بتوان از کارت گرافیکی جی‌فورس جی‌تی ۱۰۳۰ بر روی سیستم‌عامل لینوکس استفاده کرد.

در راستای همین سیاست انویدیا، چندی قبلً بیننده نمونه تازه ای از این بسته‌ها هستیم که از جانب این کمپانی و به اسم درایورهای بسته ۳۸۴.۵۹ به مصرف کنندگان ارائه شده‌ و طبیعی است که مورد اهتمام و استقبال ویژه‌ای از جانب مصرف کنندگان لینوکسی قرار گیرد.
دلیل این امر، این است که به کمک بسته ۳۸۴.۵۹ می‌توان از کارت گرافیکی مشهور جی‌فورس جی‌تی ۱۰۳۰ غیر از تمامی پلتفرم‌های موجود، بر روی تمامی ابزار‌های تجهیز به سیستم‌عامل لینوکس نیز استفاده کرد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این بسته ویژه نه‌تنها حاوی درایورهای تازه برای سود‌مندی مصرف کنندگان لینوکس از آنهاست، حتی با معرفی آن، تلاش شده که نقاط ضعف و حفره‌های موجود در درایورهای پیشین نیز تمام و کمال برطرف گردد.
 

امیدواریم نوشته “اضافه شدن خدمات رسانی از کارت گرافیکی جی فورس جی‌تی 1030 به لینوکس” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  شروع ارائه ورژن بتای GNOME three.26

عنوان منو
در حال بارگذاری