تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

قابلیت ها تازه ایکس باکس

رای دادن به این پست
banner

در باب بازی ها نوشته ای داریم با عنوان “قابلیت ها تازه ایکس باکس” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا با استناد به گفته تک‌تایمز، بازیکنان کنسول‌های بازی، خواستار خدمات رسانی از صفحه کلید و ماوس در هر دو کنسول نسل حال حاضر، پلی‌استیشن ۴ سونی (PS4) و ایکس‌باکس یک مایکروسافت (Microsoft’s Xbox One) بودند، به توجه به این دو کمپانی تا قبل از این تمایلی به عرضه این گروه کنترل‌ها نداشتند.

ولی باید گفت، اخیرا یکی از علاقه مندان از مدیرعامل ایکس‌باکس، فیل اسپنسر، پرسیده که آیا بازی Halo Wars 2 که در راه آتی پخش خواهد شد، از خصوصیت صفحه کلید و ماوس برای کنسول ایکس‌باکس یک خدمات رسانی خواهد نمود و ایشان نیز پاسخ داده: برای این بازی، صفحه کلید و ماوس راه‌اندازی نمی‌شود، با اینحال این خصوصیت‌هایی است که ما علاقه‌مندیم به پلت‌فرم ایکس‌باکس اضافه کنیم.

جواب اسپنسر گمانه‌هایی را به اشتراک علاقه مندان و علاقه‌مندان شروع کرده است که آیا مایکروسافت واقعا چنین قصدی دارد؟ با این وجود امکان دارد این خصوصیت برای Halo Wars 2 شروع نشود، با اینحال بازی‌های آتی می‌توانند این به‌روزرسانی را دریافت کرده و از صفحه کلید و ماوس سود‌مند شوند.

این مطلب چطوره؟  ورود بازی جک و داکستر به پلی‌استیشن ۴

خدمات رسانی از صفحه کلید و ماوس به چه معناست؟
اگر کنسول ایکس باکس یک در آتی این خدمات رسانی‌ها را دریافت کند، بدان معناست که بازیکنان PS4 در مقایسه با بازیکنان کنسول‌هیا ایکس‌باکس یک و رایانه های شخصی یک نقطه ضعف خواهند داشت. PS4 از نرم‌افزاری خدمات رسانی می‌کند که اساسا یک ماوس و صفحه کلید است. این نرم‌افزار درواقع ابزارهای جانبی PS4 شمرده می‌شود که با هزینه ۱۵۰ دلار به فروش می‌رود که امکان دارد برای اکثر مصرف کنندگان کنسول PS4 هزینه گزافی باشد.

خبری چندی قبل پخش شده بود که مطرح کرد خالق بازی‌های ویدئویی استودیوی بلیزارد، به هر دو کنسول شکایت کرده بودند که بسیاری از بازیکنان با بهره برداری از مبدل از صفحه کلید و ماوس برای بازی Overwatch این استودیو سود بردند. این یک حقیقت است که انجام اعمال ویژه ای مانند هدف‌گیری در بازی از روش ماوس راحت‌تر از بهره برداری از از کنترل است.

این مطلب چطوره؟  پرفروش‌ترین گیم‌های تلفن هوشمندی

بلیزارد مدعی است که این کار به سوءاستفاده کاربرانی که قادر به بهره برداری از ماوس و صفحه کلید هستند منجر شده، همزمان با اینکه منجر به ضعف دیگر بازیکنانی که تنها از کنترل‌های کنسول استفاده می‌کنند شده است. این تولید کننده بازی‌ها پیش نهاد کرده است که هر دو کنسول‌ساز مایکروسافت و سونی بهره برداری از ماوس و صفحه کلید را محدود کرده و یا کنسول‌های خود را برای استفاده همه از این گزینه‌های کنترل به‌روزرسانی کنند.

به نظر می‌رسد مایکروسافت این پیش نهاد را جدی گرفته است همزمان با اینکه سونی هنوز تمایلی به این کار ندارد. مصرف کنندگان ایکس‌باکس خیلی زود به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد که بصورت رسمی به آنها اجازه می‌دهد از توانایی بهره برداری از صفحه کلید و ماوس مانند بازیکنان رایانه های شخصی سود ببرند. ولی باید گفت اسپنسر مطرح نکرده که این به‌روزرسانی چه زمانی برای ایکس‌باکس ممکن می‌شود، با اینحال آنچه واضح است اینکه بازی بعدی این کنسول یعنی Halo Wars 2 ، شامل این خدمات رسانی نخواهد بود امکان دارد در آتی این کنسول از توانایی ماوس و صفحه کلید سود ببرد.

امیدواریم نوشته “قابلیت ها تازه ایکس باکس” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به بازی قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  بررسی تغییر رفتار انسان در آخرالزمان از روی گیم پرطرفدار کره‌ای

عنوان منو
در حال بارگذاری