تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

امکان تشخیص کالاهای اصل از تقلبی ممکن شد

رای دادن به این پست
banner

در باب تلفن همراه نوشته ای داریم با عنوان “امکان تشخیص کالاهای اصل از تقلبی ممکن شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

گمرک ایران شرایطی ممکن کرده تا غیر از عرضه خدمات ۲۴ ساعته، مواردی از نمونه امکان تشخیص کالای اصل از تقلبی، تشخیص گوشی‌های موبایل اصلی و … ممکن شود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، با الکترونیکی شدن تشریفات گمرکی، خدمت‌گیرندگان می‌توانند به روش ۲۴ ساعته تشریفات گمرکی کالاهای صادراتی، ترانزیتی و وارداتی را بدون مراجعه حضوری انجام و کالای خود را به گمرک اظهار کنند.

با این شرایط، خدمات گمرک ایران با نیت حذف مراجعات حضوری، احترام به حقوق شهروندی، تسهیل تجارت و حذف کاغذ از روند تشریفات گمرکی، اینترنتی و ۲۴ ساعته شده که قبل از الکترونیکی شدن گمرک، امکان عرضه این خدمات وجود نداشته است.

در حال حاضر خدمات صادرات، واردات و ترانزیت در گمرک ایران الکترونیکی شده و خدمت‌گیرندگان می‌توانند تنها با یکدفعه مراجعه حضوری به نزدیک‌ترین گمرک محل و دریافت کد کاربری، تشریفات گمرکی کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی را از روش سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir و لینک پنجره واحد تجارت فرامرزی اینترنتی انجام دهند.

این مطلب چطوره؟  توانایی ویژه برای دوربین سه‌بعدی نسل بعدی آیفون

به علاوه از طرف دیگر بخش‌های مهم دیگری از خدمات گمرک به روش اینترنتی در معرض تمامی شهروندان قرار گرفته است و تمامی شهروندان می‌توانند با مراجعه به عده ای لینک‌های اینترنتی از این خدمات گمرک به سادگی بهره ببرند.

امکان تشخیص کالای اصل از تقلبی
با بهره برداری از خدمات تازه گمرک می‌توان از هزینه حقیقی، برند و کشور تولید کننده تمامی کالاهای وارداتی با خبر شد و کالای شبیه به اصلی یا تقلبی و گران را نخرید.

به علاوه از طرف دیگر این امکان با گمرک الکترونیک ممکن شده تا مردم از اصالت تلفن همراه خود مطلع شوند، به طوریکه از روش پیامک کردن کد imei به شماره ۳۰۰۰۸۸۸۷ یا مراجعه به آدرس اینترنتی می‌توان از قاچاق نبودن گوشی موبایل خود مطمئن شد.

گمرک الکترونیک شرایطی ممکن کرده تا با تجار بزرگ کشور راحت قادر باشند به سادگی تماس برقرار کرد و تولیدکنندگان قادر باشند کالای خود را به سادگی صادر کنند. در حال حاضر با سامانه مارکت و افزایش محیط اشتغال می‌توان این خدمات را دریافت کرد.

این مطلب چطوره؟  وژگی حیرت آور آیفون eight!

وانگهی، امکان استعلام پروانه گمرکی برای مطمئن شدن خریداران کالا از اینکه آن کالا از مبادی گمرکی وارد شده یا قاچاق است از روش این آدرس اینترنتی ممکن شده و در معرض همگان قرار گرفته است.

سامانه ارزش برای مشاهده لحظه به لحظه ارزش کالاهای وارداتی و به علاوه از طرف دیگر تفاوت ارزش در جهت امنیت تجارت و شفافیت بوجود آمده است.

اینکه چه کالاهایی هر روز در حال وارد شدن به کشور است، از روش این آدرس اینترنتی ممکن شده است.

به علاوه از طرف دیگر با کمک سامانه پاسخگویی به شکایات می‌توان هرگونه انتقاد به روند انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا را الکترونیکی ثبت و پیگیری کرد.

امیدواریم نوشته “امکان تشخیص کالاهای اصل از تقلبی ممکن شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تلفن همراه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری