تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

انتقاد کارشناسان از هراس غیرعلمی از هوش مصنوعی

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “انتقاد کارشناسان از هراس غیرعلمی از هوش مصنوعی” که پیشتر بدان میپردازیم.

Share/Save/Bookmark

 

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۸

 

“فن آوری آی تی”- مدت زیادی نمیگذرد که موج تازه ای از انتقاد‌های کارشناسان هوش مصنوعی علیه نظریه ایلان ماسک در عرصه نگرانی پیرامون تسلط روبات‌ها بر انسان‌ها شروع شده است و با این اوصاف حتی بزرگان این رده، ایلان ماسک را فاقد سواد و درک درست از هوش مصنوعی دانسته‌اند.

انتقاد متخصصان از هراس غیرعلمی از هوش مصنوعی

مدت زیادی نمیگذرد که موج تازه ای از انتقاد‌های کارشناسان تکنولوژی هوش مصنوعی علیه نظریه ایلان ماسک در عرصه نگرانی پیرامون تسلط روبات‌ها بر انسان‌ها شروع شده است؛ قابل توجه این است که با این اوصاف حتی بزرگان این رده، ایلان ماسک را فاقد سواد و درک درست از هوش مصنوعی دانسته‌اند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی techcrunch، ممکن است بتوان ریشه روش حال حاضر و ترس موجود از هوش مصنوعی را در کارهای ایزاک آسیموف مانند I robotic جست‌وجو نمود.

این مطلب چطوره؟  چرا یک چت سریع با یک ربات، بسیاری از مشکلات را حل می‌کند

در این کتاب، هوش مصنوعی به حدی پیشرفت کرده که می‌تواند تصمیم بگیرد که تحت نام مثال “انسان برای آتی جهان خطرناک است” و از این جهت سعی در کنترل انسان‌ها داشته باشد.
حال، مردم برجسته‌ای مانند ایلان ماسک که یکی از بزرگان جهان تکنولوژی نیز به‌حساب می‌آید، با استناد به همین مثال‌ها و احتمال روی دادن آنهاست که پیرامون آتی هوش مصنوعی هشدارهایی جدی به مردم داده و آتی را ترسناک تفسیر کرده‌اند.

 

وانگهی، کارشناسان تکنولوژی معلومات و به ویژه گرایش‌های هوش مصنوعی به این مسئله و دغدغه‌های در باب آن تصویر‌العمل نمایش داده‌اند؛ از نمونه، این دیدگاه را ساده‌لوحانه و فاقد بررسی فنی دانسته‌اند که به‌واسطه عدم وجود دانش کافی مطرح می‌گردد.

با این اوصاف رادنی بروکس (Rodney Brooks) به نوعی مؤسس لابراتوار‌های هوش مصنوعی در دانشگاه بزرگ و مشهور MIT به انتقاد صریح و مستقیم از ماسک پرداخته و ایشان را در این عرصه بی‌سواد دانسته است.

این مطلب چطوره؟  تکنولوژی تازه بینایی تازه برای سیستم‌های رباتیک

ایشان اعتقاد دارد که ترس ایلان ماسک از صنایع روباتیک و هوش مصنوعی بدین دلیل است که ایشان این مفاهیم را درک نکرده و بدین جهت نیز ترس القاء شده از جانب ایشان به اجتماع، نادرست است.

بروکس در این عرصه اخطار داده است که عده ای نظرها غیرتخصصی از این‌ دست قادر اند باعث شوند که علیرغم علاقه بسیار زیاد کمپانی‌ها به هوش مصنوعی، بازهم این سیستم‌ها به‌واسطه ترس نابجای بوجود آمده به‌سختی قادر باشند راه خود را به لایه‌های نهایی عملیاتی شدن بیابند.
 

امیدواریم نوشته “انتقاد کارشناسان از هراس غیرعلمی از هوش مصنوعی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری