تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اوبونتو در جستجوی رفع باگ‌های MATE 16.04 LTS

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “اوبونتو در جستجوی رفع باگ‌های MATE 16.04 LTS” که پیشتر بدان میپردازیم.

اخیرا مدیران توزیع اوبونتوی سیستم‌عامل لینوکس از مصرف کنندگان خود خواسته‌اند تا به آنها برای رفع باگ خطرناک موجود بر روی MATE 16.04 LTS کمک کنند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، این درخواست فورا بعد از آن انجام شده که یک باگ بسیار خطرناک بر روی اوبونتو یافت شده است که باعث می‌شود تا فایل سیستم ماشین مجازی این سیستم‌عامل تحت تأثیر قرار بگیرد و عملکرد آن مختل گردد.

مارتین ویپرس و تیم پیشرفت‌دهندگان مسئول پیشرفت اوبونتو MATE اخیرا مطرح کرده‌اند که برای رفع این باگ خطرناک به یاری مصرف کنندگان این توزیع مشهور نیاز دارند.

با این وجود ذکر این نکته ضروری است که این باگ تنها به اوبونتوی MATE 16.04 LTS منحصر نیست، حتی بسیاری از سیستم‌های دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد، چونکه فایل سیستم ماشین مجازی گفته شده، یک نرم‌افزار متن‌باز بوده و تنها به اوبونتو اختصاص ندارد و در دیگر ورژن‌ها نیز به کار می‌رود.

 

کارشناسان در باب اختلالی که با این وجود باگ مزبور پدید می‌آید اعتقاد دارند که باعث می‌شود تا چندین عدد از فایل‌های استفاده کننده تمام و کمال قفل شده و یا بخش مدیریت فایل در سیستم‌عامل به‌اندازه‌ای کُند شود که حدوداً نتوان با آن کار کرد.

این مطلب چطوره؟  ورژن تازه لینوکس با توانایی بازیابی سیستم عامل

با این اوصاف درخواست‌ها از مصرف کنندگان برای این‌که قادر باشند به رفع این باگ کمک کنند این است که باید ابتدا تمامی ورژن‌های به‌روزرسانی را در سیستم خود در دست داشته باشند.
در دومین گام نیز این مصرف کنندگان باید دو پوشه بر روی دسکتاپ خود ایجاد نمایند و یک فایل حاوی حجم بزرگ‌تر از یک GB را در یکی از آنها قرار دهند. سپس با کلیدهای "کنترل و ایکس" آن را برداشته و به کمک کلیدهای "کنترل و V" در پوشه دیگر کپی نمایند.
با تکرار پی در پی اینکار، باگ مورد نظر به تدریج خود را نشان خواهد داد.

در این اوضاع مصرف کنندگان متوجه می‌شوند که روش انتقال به‌تدریج کُند شده و نتیجا متوقف می‌گردد.
اگر به این سخت برخوردید کفایت می کند به بخش Software program & Replace instrument بروید. برای این کار به آدرس System -> Administration مراجعه کرده و گزینه xenial-proposed را با کلیک کردن بر روی بخش مقابل آن را اکتیو کنید.
حال نرم‌افزار ترمینال را باز کرده و با اجرای این دستور، بسته GVFS را به‌روزرسانی کنید:
sudo apt replace && sudo apt set up gvfs/xenial-proposed
 

امیدواریم نوشته “اوبونتو در جستجوی رفع باگ‌های MATE 16.04 LTS” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  ارائه اندروید اوریو

عنوان منو
در حال بارگذاری