تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ايتنا – امنیت شبکه جهانی وب اشیاء

رای دادن به این پست
banner

در باب امنیت شبکه نوشته ای داریم با عنوان “ايتنا – امنیت شبکه جهانی وب اشیاء” که پیشتر بدان میپردازیم.

Share/Save/Bookmark

 

شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵

 

“فن آوری آی تی” – افزایش بهره برداری از شبکه جهانی وب اشیاء به گسترش بدافزارهای لینوکسی دامن می‌زند.

امنیت اینترنت اشیاء

به نوشته “فن آوری آی تی” از شماران سیستم با استناد به گفته خبری که در هفته قبلی به وسیله WatchGuard (تولید کننده ابزارهای ایمنی شبکه) پخش شد، میزان بدافزارهایی که سیستم‌های لینوکس را هدف قرار می‌دهند، در حال گسترش است و این گسترش عمدتاً به دلیل بالا رفتن تعداد ابزار‌های وصل به شبکه جهانی وب اشیاء می‌باشد.

در این خبر که به تجزیه و بررسی معلومات جمع‌آوری شده از جانب بیش از ۲۶ هزار ابزار در سطح جهان پرداخته شه، واضح گردید که از میان ده بدافزار برتر مرتبط به سال جاری میلادی، سه بدافزار، لینوکسی هستند.

این مطلب چطوره؟  مصرف کنندگان مراقب بازی «کلیک می» باشند

مارک لیبرت (محقق واچ‌گارد) بیان می کند: «حملات ایمنی لینوکسی رو به گسترش هستند». وی ادامه می‌دهد: «ما باور داریم این به دلیل نقایص سیستمی موجود در ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیاء است، با این وجود در این مواقع، وسایل بیشتر و بیشتری به آنها اضافه می‌شوند و باعث شده‌اند تا نویسندگان بات‌نت به سوی پلتفرم‌های لینوکسی سوق بیابند.»

با توجه به مشاهدات آقای لیبرت، بدافزارهای لینوکسی با بات‌نت Mirai در انتهای سال قبلی شروع به افزایش کرد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است میرای در ماه سپتامبر و زمانی برای حمله به قسمتی از زیرساخت شبکه جهانی وب مورد بهره برداری قرار گرفت، توجهات فراوانی را به سوی خود جلب کرد.

آقای لیبرت بیان می کند: «اکنون، با گسترش تعداد ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیاء، مهلت‌های بسیار خوبی برای حمله نصیب مهاجمان شده است.»

آقای لیبرت ادامه می‌دهد: «متأسفانه تولیدکنندگان ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیاء هنوز به نگرانی‌های بالقوه در باب امنیت آنها اشاره‌ای نکرده‌اند. با این وجود هدف آنها این است که ابزار‌های ارزان‌تری ارائه کنند و فروش هرچه بیشتری داشته باشند.»

این مطلب چطوره؟  حمله هکری گسترده به وزارت بهداشت روسیه

وی می‌افزاید: «امروزه مجرمان سایبری از بسیاری از ترفندهای ظریف استفاده می‌کنند تا بدافزار خود را بازنویسی کنند که بدین ترتیب نمی‌توان آنها را با ابزارهای تشخیصی بنا شده بر امضاء تمیز داد.»

بدین جهت است که بسیاری از شبکه‌ها که از آنتی‌ویروس‌های نه‌چندان حرفه‌ای استفاده می‌کنند، قربانی تهدیداتی از قبیل باج‌خواهی می‌شوند.
 

امیدواریم نوشته “ايتنا – امنیت شبکه جهانی وب اشیاء” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به امنیت شبکه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری