تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اپل در حال پیشرفت پردازشگر هوش مصنوعی مخصوص برای آیفون و آی‌پد

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “اپل در حال پیشرفت پردازشگر هوش مصنوعی مخصوص برای آیفون و آی‌پد” که پیشتر بدان میپردازیم.

با توجه به خبری که اخیرا از بلومبرگ پخش شده است، کمپانی اپل در حال پیشرفت یک پردازشگر هوش مصنوعی مخصوص برای انجام وظایف تشخیص گفتار و تشخیص چهره در گوشی‌های خود می‌باشد.
در این خبر آمده است که این پردازشگر که «موتور عصبی اپل» اسم گذاری شده، می‌تواند به افزایش عمر باتری و عملکرد کلی موبایل نیز کمک کند.
گفته می‌شود اپل در پی آن است که از این پردازشگر هم در آیفون و هم در آی‌پد استفاده نماید.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته زد.دی نت، گفته می‌شود که اپل نمونه‌های ابتدایی آیفون را با این پردازشگر امتحان می‌کند، با اینحال لحظه دقیق ارائه این پردازشگر مخصوص واضح نیست، یا اگر بخواهد از این پردازشگر در آیفون بعدی استفاده شود، مسلماً لحظه ارائه آن پاییز امسال خواهد بود.

این مطلب چطوره؟  مارکت عینک‌های تکنولوژی حقیقت مجازی در آستانه تحول بزرگ

وانگهی از نمونه عده ای از اخبار غیر موثق که در باب اپل می باشد، از این برنامه ریزی شده است که این کمپانی می‌خواهد بهره برداری از هوش مصنوعی را به میزان زیادی در مقابل گوگل و آمازون گسترش دهد. در تولیدات آتی اپل، از موتور عصبی اپل مانند اتومبیل‌های بدون سرنشین و عینک‌های تجهیز به هوش مصنوعی، استفاده خواهد شد.

به نظر صاحبنظران، کمپانی اپل در کنفرانس پیشرفت دهندگان اپل که در ماه ژوئن بزگزار می‌شود، در باب برنامه‌های هوش مصنوعی خود بحث خواهد نمود. گوگل که یکی از رقیبان اصلی اپل است در ماه مه، پیشنهادات هوش مصنوعی جدید‌ای عرضه کرد که مرتبط به گوشی‌ها، اسپیکرهای وصل و خودروها می‌باشد.
با این وجود ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این نخستین باری نیست که اپل، یک پردازشگر مخصوص پیشرفت داده است.

اپل حاوی یک تیم حقیقت اضافه یا اِ.آر است که از صدها مهندس تشکیل شده است. این مهندسان روی توانایی‌های مرتبط با حقیقت اضافه کار می‌کنند.

این مطلب چطوره؟  ثبت رکوردی تازه برای ام‌اس‌آی با مشارکت GB

در ماه مارس، بلومبرگ مطرح کرد که این گروه تحت رهبری مایک راکول قرار دارد. این شخص در قبلی، مسئولیت مدیریت گروه‌های سخت‌افزاری و تکنولوژی‌های تازه در دالبی را برعهده داشته است.
اپل با اتکا به این تیم قوی، گام‌های خوبی را در راستای هوش مصنوعی برداشته است.

امیدواریم نوشته “اپل در حال پیشرفت پردازشگر هوش مصنوعی مخصوص برای آیفون و آی‌پد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری