تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اچ.پی برای حل سخت ایمنی لپ‌تاپ‌هایش وارد رفتار شد

رای دادن به این پست
banner

در باب رایانه ها نوشته ای داریم با عنوان “اچ.پی برای حل سخت ایمنی لپ‌تاپ‌هایش وارد رفتار شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

اخیرا فاش شده که یک درایور صوتی نصب شده بر روی عده ای نمونه‌های لپ‌تاپ‌های تولیدی اچ.پی حاوی نوعی کی‌لاگر یا ابزار سرقت کلمات عبور و معلومات شخصی بوده‌اند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از فارس با استناد به گفته زد.دی‌.نت، این کی‌لاگر تمامی معلومات ورودی به رایانه با بهره برداری از صفحه کلید را ضبط و سرقت کرده و در شکل یک لاگ فایل ذخیره می‌کند.

نخستین بار کمپانی ایمنی سوئیسی Modzero این مسئله را کشف کرد. درایور صوتی سارق معلومات مصرف کنندگان لپ‌تاپ‌های اچ.پی Conexant HD اسم گذاری شده و این مسئله مرتبط به ورژن ۱.۰.۰.۴۶ این درایور و ورژن‌های قدیمی تر است.

از نمونه لپ‌تاپ‌هایی که این سخت در آنها وجود داشته می‌توان به نمونه‌های HP Elitebook، ProBook و ZBook و همین طور لپ‌تاپ Folio G1 اشاره نمود.

این مطلب چطوره؟  معرفی لپ تاپ هیبریدی و لمسی با صفحه نمایش فوق دقیق

در صورت نفوذ بدافزارها و ویروس‌ها به لپ‌تاپ‌های ذکر شده سرقت کلمات عبور مصرف کنندگان به سادگی و از روش معلومات ذخیره شده ممکن بوده است. غیر از کلمات عبور داده‌هایی از قبیل آدرس وب‌سایت‌های مورد بازدید، پیغام‌های خصوصی و دیگر معلومات حساس نیز در لاگ‌فایل‌ها ذخیره شده‌اند.

اچ.پی بعد از افشای این مسئله وصله‌ای را ارائه کرده تا کی‌لاگر گفته شده از روی لپ‌تاپ های حاوی سخت حذف شوند. این کمپانی به علاوه از طرف دیگر اعلامیه‌ای صادر کرده و مدعی شده به حریم شخصی و امنیت کاربارن احترام می‌گذارد و به دلیل وقوع این مساله به معلومات مصرف کنندگان دسترسی پیدا نکرده است. علاقمندان برای نصب این وصله می‌توانند به سایت به‌روزرسانی ویندوز یا خود کمپانی اچ.پی مراجعه کنند.

امیدواریم نوشته “اچ.پی برای حل سخت ایمنی لپ‌تاپ‌هایش وارد رفتار شد” مورد بهره برداری شماعلاقه مندان به رایانه ها قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری