تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اگر گوشی‌تان شارژ می‌خورد، بخوانید

رای دادن به این پست
banner

در باب تلفن همراه نوشته ای داریم با عنوان “اگر گوشی‌تان شارژ می‌خورد، بخوانید” که پیشتر بدان میپردازیم.

بهره برداری از خدمات‌های iMassage یا Facetime تولیدات کمپانی اپل، به دلیل مسدود بودن دریافت پیامک از این کمپانی می‌تواند باعث گسترش هزینه‌ قبوض یا کسر شارژ شود. تغییر اپل آی‌دی یا غیرفعال کردن این خدمات‌ها می‌تواند از پرداخت هزینه‌ اضافه جلوگیری کند.

هزینه‌های اضافه بر مصرف معمول مصرف کنندگان اپراتورهای همراه، از اتفاقاتی است که گاهی رخ می‌دهد و اغلب با پرس‌وجو پیرامون‌ این هزینه‌ها واضح می‌شود که دلیل هزینه‌ نامتعارف قبوض مشترکان دائمی و یا کسر شارژ از مشترکان اعتباری، به دلیل ناآگاهی آنها از توانایی‌های تازه تلفن همراهشان به وقوع پیوسته است.

چندی قبل عده ای مشترکان بیننده بودند که هزینه‌ای در قسمت پیامک خود دریافت می‌کردند، بدون اینکه پیامکی ارسال کنند و یا میزان ارسال پیامکشان در اندازه هزینه‌ ذکرشده باشد. بدین ترتیب مشترکان اعتباری تلفن‌به همراه کسر شارژ مواجه شده و مشترکان دائمی نیز هزینه بالای پیامک در قبوض خود را بیننده بودند.

این مطلب چطوره؟  گوشی تازه گوگل، بدون جک هدفون ارائه خواهد شد

با پیگیری‌های اپراتورها و شکایات مشترکان در آن وقت مطرح شد که توانایی‌هایی مانند iMassage یا Facetime در گوشی‌های آیفون، دلیل این هزینه‌های اضافه و مصرف کنندگان شاکی نیز همان مصرف کنندگان تولیدات اپل هستند. برای اکتیو کردن این توانایی‌ها به تایید اپل نیاز است که با فرستادن و گرفتن پیامک به نزدیک‌ترین سرور اپل انجام می‌شود.

با اکتیو شدن این توانایی‌ها، شماره‌ استفاده کننده در پایگاه داده‌های اپل ثبت می‌شود و این قابلیت ها برای خط تلفن همراهش اکتیو می‌شود. با اینحال اکتیو کردن این توانایی‌ها با بهره برداری از هر سه اپراتور اکتیو در کشور ما غیرممکن است، بدلیل آنکه همزمان با اینکه آیفون سعی می‌کند به دفعات این درخواست را ارسال کند تا جوابی دریافت کند، دریافت پیامک از نزدیک‌ترین سرور اپل مسدود شده است.

بدین جهت با هر بار خاموش و روشن کردن گوشی یا ارسال درخواست اکتیو کردن این دو توانایی، گوشی سوالی مبنی بر ارسال پیامکی که یقینا هزینه‌ای در بر دارد، نمایش می‌دهد. این پیغام تا وقتی که استفاده کننده درخواستش را باطل کند، به روش تکرار ارسال می‌شود. تعداد فراوانی از مصرف کنندگان نیز بی‌اختلاف با گزینش گزینه‌ی Okay، تاییدیه‌ ارسال را می‌دهند که باعث ارسال پیامک و کسر هزینه از آنها می‌شود. هزینه‌های زیاد این پیغام‌ها نیز به این دلیل بین‌المللی بودن آنهاست.

این مطلب چطوره؟  تجربه سامسونگ بعد از بدشانسی در گوشی‌های نوت 7!

به دستور رگولاتوری برای اطلاع‌رسانی در این عرصه در جهت جلوگیری از هزینه زیادی، اپراتور اول باز هم اقدام به ارسال این اخطار کرده است که: «مشترک گرامی! نرم‌افزارهای facetime و i-message در گوشی‌های آیفون، زمان اکتیو‌سازی به روش اتوماتیک و بدون اطلاع مشترک پیامک‌هایی را به مقاصد بین‌الملل ارسال می‌کنند که منجر به گسترش هزینه صورتحساب تلفن خواهد شد.»

با این وجود امکان اکتیو کردن این توانایی‌ها از روش ایمیل می باشد که اتفاقا در ایران هم کاربری دارد و می‌توان از آن‌ها سود‌مند شد. با تغییر اپل آی‌دی یا غیرفعال کردن خدمات‌های iMassage و Facetime ، سخت برطرف شده و بدین ترتیب از پرداخت هزینه‌ اضافه جلوگیری می‌شود.

امیدواریم نوشته “اگر گوشی‌تان شارژ می‌خورد، بخوانید” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تلفن همراه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری