تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ایسوس در مسیر سقوط

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “ایسوس در مسیر سقوط” که پیشتر بدان میپردازیم.

همزمان با تهیه و انتشار گزارش عملکرد کمپانی‌های مهم آی‌تی دنیا در همه زیربخش‌ها، کمپانی ایسوس هم معلومات و اعداد و ارقام خود را در دست رسانه‌ها قرار داد.
گزارش‌های مالی کمپانی ایسوس با اینحال خبر از نزول سود ماهانه و سالانه این غول تکنولوژی می‌دهند تا سهامداران این کمپانی نگران آتی آن باشند.

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، کمپانی ایسوس مانند دیگر غول‌های تکنولوژی اقدام به انتشار گزارش‌های مالی خود در ماه جولای کرده است، با این اختلاف که این معلومات، نتایج خوبی برای صاحبنظران دربرنداشته‌اند.

آنگونه که ارقام منتشره نشان می‌دهد و با توجه به این خبر‌ها، سود این کمپانی در ماه جولای برابر با ۱ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار بوده است که رقمی نگران‌کننده برای این کمپانی به‌حساب می‌آید.

 

بررسی کنندگان مارکت اعتقاد دارند این محاسبه نشان از سقوط سود این کمپانی به میزان نزدیک به چهار پنجم سود در ماه قبلی میلادی دارند، و اگر بخواهیم دقیق تعبیر کنیم، بیننده سقوط ۱۸.۸ درصدی سود ایسوس هستیم.

این مطلب چطوره؟  مشارکت گوگل و وال مارت برای تحول ساختار خرید

با این وجود ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که اوضاع گفته شده محدود نیست و تنها به یک بحران یک‌ماهه اشاره ندارد، حتی به روشنی دیده می‌شود که سود این کمپانی در مقایسه با سال قبلی میلادی در ماه شبیه به نیز با سقوط زیادی همراه بوده است.
در حقیقت گزارش به روشنی می‌گوید که بیننده کاهش ۵.۳۴ درصدی سود خالص این کمپانی مشهور در این دوره زمانی بوده‌ایم.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که سود کلی کمپانی ایسوس در ۷ ماه در ابتدا سال ۲۰۱۷ با افتی ۷.۳۶ درصدی روبرو بوده است، و در حقیقت همین مسئله است که دلیل می‌شود آتی کمپانی مزبور برای صاحبنظران، به‌شدت نگران‌کننده به نظر برسد، چرا که سود سال ۲۰۱۶ ایسوس نیز در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ۱.۱۳ درصد سقوط داشته است.
 

امیدواریم نوشته “ایسوس در مسیر سقوط” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  مساله نهنگ آبی در ایران کشته نداده است

عنوان منو
در حال بارگذاری