تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اینستاگرام افسردگی را افشا می‌کند!

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “اینستاگرام افسردگی را افشا می‌کند!” که پیشتر بدان میپردازیم.

محققان آمریکایی می‌گویند الگوریتمی هوشمند ابداع کرده‌اند که با بهره برداری از آن می‌توان از روش اسکن تصویر‌های اینستاگرام به افسردگی انسان‌ها پی برد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از فارس با استناد به گفته یاهونیوز، دانش پژوهان دانشگاه‌های ورمونت و هاروارد مدعی هستند که الگوریتم گفته شده قادر به کشف موارد مختلف افسردگی در انسان‌ها با دقت ۷۰ درصد است. در چنین شرایطی ست که که پزشکان با بهره برداری از شیوه‌های عادی تشخیص افسردگی تنها می‌توانند با دقت ۴۲ درصد ابتلا به این بیماری خطرناک را متوجه بشوند.

کریس دانفورت از اساتید دانشگاه ورمونت می‌گوید شیوه تازه می‌تواند ضمن شناسایی موارد ابتلا به افسردگی به انسان‌ها کمک کند تا از ابتلا به بیماری‌های ذهنی نیز مطلع شوند.

الگوریتم گفته شده ابتدا می‌تواند سرنخ‌های ابتلا به افسردگی را شناسایی کند و در مرحله بعدی با دقت بیشتری کشف کند که مردم مشکوک به ابتلا به این بیماری واقعا دچار افسردگی هستند یا نه.

این مطلب چطوره؟  هر ایرانی عضو ۱۸ کانال تلگرامی

تا این لحظه از این شیوه برای تحقیق و مطالعه میزان افسردگی و بیماری‌های ذهنی ۱۶۶ هم کاری کننده استفاده شده که نیمی از آنها در سه سال قبلی سوابق مراجعه به دکتر را به همین دلیل داشته اند.

بررسی گران با بررسی ۴۴ هزار تصویر اینستگرام این مردم پی برده اند که چه افرادی مبتلا به افسردگی هستند. بررسی ها برای تکمیل این الگوریتم و گسترش دقت آن ادامه دارد.

امیدواریم نوشته “اینستاگرام افسردگی را افشا می‌کند!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری