تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

این اورئوی دوست داشتنی!

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “این اورئوی دوست داشتنی!” که پیشتر بدان میپردازیم.

چند روز قبل بود که گوگل از بروزترین ورژن سیستم عامل اندروید خود به‌اسم اندروید اوریو یا اندروید ۸ پرده گشود که توانایی‌های تازه ای را برای استفاده مصرف کنندگان بهمراه دارد که ورژن‌های قبلی از آن بی‌نصیب بودند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، اندروید اوریو در حال حاضر برای گوشی‌های هوشمند پیکسل، پیکسل ایکس‌ال، نکسوس ۵ ایکس، نکسوس ۶ پی و پیکسل سی پخش شده است و بر اساس مطرح گوگل، برنامه ریزی شده است تا انتهای سال جاری میلادی در دست طیف بسیاری از دیگر گوشی‌های اندرویدی قرار بگیرد.

در پایین به چند خصوصیت و توانایی تازه در ورژن سیستم عامل اندروید ۸ یا اوریو می پردازیم:

توانایی پخش تصویر در عکس
امکان پخش همزمان ویدئو و بهره برداری از اپ و برنامه های دیگر که در پس عرصه در حال اجرا هستند، در این ورژن تازه از اندروید اضافه شده است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد هم لحظه از دو تصویر استفاده کرده و لذت ببرند. این توانایی برای آنان که لحظه برایشان از ارزش بیشتری دارا است، بینهایت سودمند و کاربردی است.

این مطلب چطوره؟  دعوت کنونیکال برای تست مرورگر اسنپ بر روی اوبونتو

اکتیو کردن مطرح نوتیفیکیشن
مصرف کنندگان این ورژن از اندروید می توانند مثل توانایی گوشی آیفون، مطرح ها یا نوتیفیکیشن اپ‌های مختلف را بر روی آیکون های آنها در صفحه اصلی (Residence) اکتیو سازی کنند. برای اکتیو‌سازی این توانایی، باید به تنظیمات رفته و روی گزینه Apps & notifications بزنند. در این بخش می‌توانند به دکمه‌ دوحالته‌ این توانایی دسترسی یابند. با این وجود این خصوصیت باید به وسیله پیشرفت‌دهندگان اپ نیز اکتیو شود، از اینرو امکان دارد دکمه‌ دوحالته‌ مورد نظر برای همه‌اپ‌ها مشاهده نشود.

مدیریت اولویت‌های نوتیفیکیشن
این ورژن تازه اندروید به مصرف کنندگان این اجازه را می دهد تا نوتیفیکیشن هایی را که می خواهند مشاهده کنند، مسئله بندی کرده و مدیریت کنند.

امنیت بیشتر
گوگل پلی پروتکت همراه با اندروید اوریو عرضه شد؛ با این وجود در اصل به خدمات‌های گوگل پلی اضافه شده است. این خدمات، اپ‌های دانلود و نصب شده روی گوشی اندروید مصرف کنندگان را بررسی می‌کند تا بدافزارهای ممکن شناسایی و مطرح شود. با این نوتیفیکیشن می‌توان اعمال ضروری را برای حذف بدافزار ممکن را انجام داد.

این مطلب چطوره؟  ارائه اندروید اوریو

خاموش کردن نوتیفیشکین‌ها تاهر لحظه که می‌خواهید
مصرف کنندگان می توانند به‌جای صرف نظر کردن از نوتیفیکیشن‌ها که باعث می شود آنها را فراموش کنند، می‌توانند نوتیفیکیشن‌های مورد نظر را به حالت خاموش درآورده تا هرزمان که علاقه داشتند به آن‌ها جواب دهند.

مصرف بهینه باتری
در این ورژن این امکان می باشد که مصرف کنندگان تعیین کنند چه برنامه ها و اپ هایی می توانند فعالیت پس عرصه داشته باشند و این امر می تواند به مصرف بهینه باتری موبایل های هوشمند کمک بسزایی کند.

بهره برداری از ایموجی‌های تازه
در این ورژن ایموجی‌ها و شکلک های تازه ای وارد کی‌بورد موبایل های اندرویدی شده است تا مصرف کنندگان قادر باشند برای موضوعات مختلف بیشتری از آنها بهره ببرند.

استفاده راحت‌تر متن
مصرف کنندگان در هر جایی از این تلفن همراه هوشمند که باشند می توانند متنی را انتخاب کرده و در عوض دیگری الصاق کنند. به علاوه از طرف دیگر می‌توانند از میانبرهایی که به‌طور شناور بعد از انتخاب متن ظاهر می‌شوند، بهره ببرند؛ به‌عنوان مثال اگر متن انتخاب‌شده شامل یک آدرس فیزیکی باشد، شما می‌توانید آن آدرس را روی خدمات نقشه‌های گوگل ببینید.

این مطلب چطوره؟  قابلیت ها ویژه کنترل حریم شخصی در آپدیت تازه ویندوز ۱۰

بهره برداری از میانبرهای تازه در دوربین
مصرف کنندگان در این ورژن می توانند با دوبار زدن روی نمایشگر، تصویر مورد نظر خود را تا ۵۰ درصد بزرگنمایی کرده و به علاوه از طرف دیگر با چنین عملی، به حالت عادی بازگردند. به علاوه از طرف دیگر بجای سوایپ کردن، با زدن روی آیکون ها از حالت های مختلف تصویر و فیلم تغییر حالت دهند.

امیدواریم نوشته “این اورئوی دوست داشتنی!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری