تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

این ۳ پیغام رسان در معرض کلاهبرداری قرار دارند

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “این ۳ پیغام رسان در معرض کلاهبرداری قرار دارند” که پیشتر بدان میپردازیم.

بر اساس تحقیق الهام وزیری پور یک دانشجوی ایرانی مقطع دکتری در دانشگاه بیرگام،مصرف کنندگان برنامه‌های پیغام رسان مشهور مانند واتس آپ، فیس بوک مسنجر و وایبر در مقابل کلاهبرداری سایبری و هک معلومات قرار دارند.

وزیری و همکارانش در این تحقیق متوجه شده‌اند بیشتر مصرف کنندگان سه پیغام رسان گفته شده در مقابل حملات بدافزارها قرار دارند بدلیل آنکه از خصوصیت‌های ایمنی خوب استفاده نمی‌کنند.

در این تحقیق فقط۱۴ درصد کمپانی کنندگان توانستند به طرز ایمن از این پیغام‌رسان‌ها بهره ببرند.

وزیری پور که رهبر تحقیق است، در این باره می‌گوید: زمان محاوره در این پیغام رسان‌ها محتمل است یک بدافزار طرف سوم یا حمله سایبری با کمک انسان پیغام‌های مردم را رصد کند.

این درحالی است که فیس‌بوک مسنجر خصوصیت رمزگذاری اتوماتیک ندارد با اینحال به استفاده کننده اجازه می دهد این گزینه را به طرز انتخابی اکتیو کند. با اینحال واتس آپ و وایبر هر دو خدمت رمزگذاری پیغام را به طرز سربه سر عرضه می‌کنند، به طوریکه استفاده کننده نمی‌تواند حتی به پیغام‌های خود دسترسی داشته باشد. همین روند باعث شده بسیاری از مصرف کنندگان تصور کنند محاوراتشان ایمن است.

این مطلب چطوره؟  پخش خبر تایید نشده اختلال تلگرام با اهداف ویژه

با اینحال به گفته دانش پژوهان هرسه اپ پیغام‌رسان برای رمزگذاری حقیقی پیغام‌ها باید authentication ceremony را الزامی کنند. این روش به مصرف کنندگان اجازه می‌دهد تا هویت مخاطب در محاورات را تایید کنند. به علاوه از طرف دیگر باید تضمین شود هیچ طرف سومی نمی تواند فرد را فریب دهد تا معلومات خود را فاش کند.

بدون انجام این روند هکرهای باهوش می توانند پیغام‌های استفاده کننده را رمزگشایی کنند.

امیدواریم نوشته “این ۳ پیغام رسان در معرض کلاهبرداری قرار دارند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری