تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

مارکت عینک‌های تکنولوژی حقیقت مجازی در آستانه تحول بزرگ

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “مارکت عینک‌های تکنولوژی حقیقت مجازی در آستانه تحول بزرگ” که پیشتر بدان میپردازیم.

ارائه هدست‌های تکنولوژی حقیقت مجازی مستقل و بی توجه به ابزار‌های جانبی باعث شده تا کارشناسان معتقد باشند که این مارکت در آستانه تحول و پیشرفتی بسیار بزرگ است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، ارائه برنامه‌ریزی‌شده هدست‌های مرتبط به تکنولوژی حقیقت مجازی مستقل به وسیله فروشندگانی مانند اچ‌تی‌سی و اوکولوس به پیشرفت سریع‌تر مارکت جهانی حقیقت مجازی کمک شایانی خواهد نمود.
با این وجود پیش‌ از این تخمین زده شده بود که حداقل ۲ تا ۳ سال لحظه ضروری است تا مارکت حقیقت مجازی افزایش زیادی را تجربه کند، بدلیل آنکه شهرت ابزار‌های حقیقت مجازی از نمونه اچ‌تی‌سی وایو، اوکولوس ریفت و پلی‌استیشن وی آر به دلیل هزینه بالا و نیاز داشتن به رایانه ای رده‌بالا یا کنسول بازی قوی محدود شده است.

این مطلب چطوره؟  گسترش چشمگیر درخواست پردازشگر‌های ویژه دیتاسنتر

با این‌ حال در معرض قرار گرفتن هدست‌های حقیقت مجازی مستقل باعث پایین آمدن هزینه این ابزار‌ها و روی آوردن مصرف‌کنندگان عادی به آنها شده است.
به علاوه از طرف دیگر ارائه این هدست می‌تواند تحول عظیمی در مارکت حقیقت مجازی در جستجوی داشته باشد.

 

وانگهی، کمپانی اچ‌تی‌سی برنامه‌های تازه ای را برای ارائه هدست مستقل وایو وی آر (Vive VR) تجهیز به پلتفرم تلفن همراه حقیقت مجازی اسنپ دراگون ۸۳۵ در کشور چین دارد.
با این‌ حال این تولیدکننده هنوز هزینه نمونه هدست‌های مستقل را مطرح نکرده است.

با این اوصاف نیز کمپانی اوکولوس در جستجوی تهیه ورژن‌ای مستقل از هدست اوکولوس ریفت است. انتظار می‌رود که رقم تعیین شده برای اوکولوس ریفت ورژن مستقل ۲۰۰ دلار آمریکا باشد که این موضوع نیز امکان دارد باعث بالا رفتن هزینه هدست حقیقت مجازی مستقل وایو بشود.

اگر هدست‌های مستقل حقیقت مجازی قادر باشند به‌موقع وارد مارکت شوند، ارائه کلی این هدست‌ها در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۰ میلیون عدد می‌رسد.
 

امیدواریم نوشته “مارکت عینک‌های تکنولوژی حقیقت مجازی در آستانه تحول بزرگ” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  ثبت رکوردی تازه برای ام‌اس‌آی با مشارکت GB

عنوان منو
در حال بارگذاری