تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

بررسی تغییر رفتار انسان در آخرالزمان از روی گیم پرطرفدار کره‌ای

رای دادن به این پست
banner

در باب بازی ها نوشته ای داریم با عنوان “بررسی تغییر رفتار انسان در آخرالزمان از روی گیم پرطرفدار کره‌ای” که پیشتر بدان میپردازیم.

موقعیت آخرالزمانی به‌شدت ذهن عده ای از محققان را به خود سرگرم کرده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از خبرآنلاین، به‌طورمعمول، انتهای جهان با سناریوهای شورش، غارت و هرج‌ومرج تصویرسازی شده است و این ذهنیت از فرهنگ موجود سینمایی اقتباس‌شده است که ممکن است ربطی هم به جهان حقیقی ما نداشته باشد.

بدین جهت محققان برای همانندسازی موقعیت آخرالزمانی با واقعیات، دست به تحقیق تازه دراین‌باره زده‌اند.

آنها ۲۷۰ میلیون واکنش ثبت‌شده با توجه به بازی آخرالزمانی کره‌ای به اسم ArchAge که به وسیله ده‌ها میلیون نفر (به روش MMO) بازی می‌شود را مورد آنالیز قرار داده‌ و به نتایج جالب توجهی نیز دست پیداکرده‌اند.

مصرف کنندگان می‌دانند در انتهای ورژن بتا، دیتایشان از بین می‌رود و به همین خاطر محققان بر آن شده‌اند تا تغییر رفتار مصرف کنندگان را با توجه به این بازی آنالیز کنند.

این مطلب چطوره؟  قابلیت ها تازه ایکس باکس

در این تحقیق آمده است: به‌غیراز معدود کاربرانی که به قتل و جنایت بیشتر سوق پیداکردند، اغلب گیمرها به قتل یا رفتار ضداجتماعی متوسل نشدند!

«جِرِمی بلکبرن» یکی از دانش پژوهان می‌گوید مردم خود را غرق نکرده و تنها در باب آتی نگرانی خود را ابراز کردند و در قسمت‌های عمده‌ای از گیم، مصرف کنندگان برای رسیدن به پیشرفت، به دیگران سنگ‌اندازی نکرده و برای رسیدن به‌انتهای مأموریت تعیین‌شده با دوستان خود چت کرده (دوستی به‌جای دشمنی) و دست به مراوده اجتماعی زدند.

دانش پژوهان قبول دارند که این‌یک مکاشفه در جهان حقیقی است که با این وجود باید محدودیت‌های یک گیم ویدئویی را به آن اضافه کرد و ۱۰۰ درصد نمی‌توان آن را به دیگر مردم تعمیم داد. با این وجود آنها تأکید می‌کنند که ساده‌انگارانه است که تک‌تک رفتارها را با واقعیات جهان یکسان دانست با اینحال ازآنجایی‌که مردم پول و لحظه صرف این بازی می‌کنند می‌توان عده ای پیامدها آن را به جهان حقیقی تعمیم داد.

این مطلب چطوره؟  چهار گیم تازه گوگل روی هدست حقیقت مجازی دی‌دریم

برای خواندن تحقیق اینجا را کلیک کنید.

امیدواریم نوشته “بررسی تغییر رفتار انسان در آخرالزمان از روی گیم پرطرفدار کره‌ای” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به بازی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری