تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

برنامه ویژه گوگل برای امنیت نرم‌افزارهای اندروید

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “برنامه ویژه گوگل برای امنیت نرم‌افزارهای اندروید” که پیشتر بدان میپردازیم.

با استناد به گسترش چشمگیر سیستم‎عامل اندروید و نیز همه‌گیر شدن آن میان مصرف کنندگان و دیوایس‌های مختلف، موضوع امنیت به موضوعی حساس و نیز دغدغه مصرف کنندگان مبدل گردیده است؛ به ویژه که چندی قبلً بدافزارهای گوناگون و بی‌شماری برای این پلتفرم دیزاین شده و مصرف کنندگان را مورد هجوم قرار داده‌اند.

پیرامون همین موضوع، به‌تازگی کمپانی گوگل برنامه‌های تازه خود برای حفاظت از سیستم‌عامل اندروید -در طرف دیگر نرم‌افزارهای غیرامن- را مطرح کرده است که این برنامه شامل نظارت سخت‌گیرانه و هوشمند بر نرم‌افزارهای اندرویدی نیز خواهد بود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی betanews، گوگل با پخش بروزترین پلتفرم امنیت تلفن همراه خود در پی جنگی سخت با بدافزارها و نرم‌افزارهای مخرب سیستم‌عامل اندروید برآمده است.

این مطلب چطوره؟  مایکروسافت برای پرطرفدار‌تر کردن ویندوز 10، ویندوز 7 را قابل هک ساخته است

مطابق جزئیات این برنامه، خدمات Google Play Defend به‌صورت اتوماتیک به اسکن ابزار‌های اندرویدی می‌پردازند و از این طریق مطمئن می‌شود که هیچ نرم‌افزار مشکوک و مخربی بر روی ابزار نصب نشده باشد و سپس در پی آن نیز یک دیدگاه کلی از موقعیت امنیت ابزار‌های اندرویدی مصرف کنندگان به آنها عرضه می‌کند.

به علاوه از طرف دیگر اگر این خدمات متوجه موردی مخرب در سیستم استفاده کننده شود، می‌تواند معلومات دریافتی را مستقیماً به گوگل ارسال کند و این تولیدکننده را در افزایش روش شناسایی نقص‌های ایمنی در آتی یاری کند.

این خدمات در حقیقت به‌نوعی افزونه‌ای بر خصوصیت Confirm Apps موجود است و به‌عنوان بخشی از گوگل پلی استور در معرض خواهد بود. در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که این خدمات برای نخستین بار در ماه می‌قبلی معرفی شد و به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین خصوصیت‌های اندروید O مقرر کرده شد.

گوگل این دفعه مطرح کرده است که این خدمات هر روز با بهره برداری از تکنیک‌های یادگیری ماشینی به اسکن ۵۰ میلیارد نرم‌افزار در تمامی جهان می‌پردازد و فعالیت‌های مشکوک و بدافزارها را شناسایی می‌کند.
 

امیدواریم نوشته “برنامه ویژه گوگل برای امنیت نرم‌افزارهای اندروید” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  ارائه سیستم ایمنی تازه برای اندروید

عنوان منو
در حال بارگذاری