تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

بیت‌کوین‌های در مخاطره

رای دادن به این پست
banner

در باب تجارت الکترونیک نوشته ای داریم با عنوان “بیت‌کوین‌های در مخاطره” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وایرد، گروهی با عنوان لارج بیت‌کوین کولایدر (Giant Bitcoin Collider) مدعی است که می‌تواند کیف‌های بیت‌کوینی باز را با بهره برداری از یک به اصطلاح حمله سهمگین، باز نماید و به منظور حدس زدن کلیدهای خصوصی، میزان فراوانی از توان رایانشی در کیف‌های فردی را به سود خود هدایت کند.
در اینجا لازم است این نکته اضافه شود این طرح که ماه‌ها است در اختیار انجام است، شبیه به خود بیت‌کوین بر یک شبکه توزیعی از کامپیوترها مبتنی است و از همگان برای هم کاری، دعوت به رفتار می‌آورد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است فهرست روی صفحه اصلی کولایدر نشان می‌دهد که این گروه در باز کردن تعداد فراوانی از کیف‌ها، موفقیت‌هایی داشته است؛ با اینکه از میان آنها، تنها سه کیف در درون خود بیت‌کوین داشته‌اند.

این مطلب چطوره؟  کمک سنسورهای ایتنل به مصرف کنندگان در زمان خرید

هنوز روشن نیست که انگیزه این گروه، عایدی مالی بوده یا مساله‌های مرتبط به رمزنگاری کیف‌ها. با این وجود بر مبنای آنچه که در صفحه اصلی تارنما این گروه دیده می‌شود و همانگونه که ناظران خارجی می‌گویند، ممکن است جواب، هر دوی اینها باشد.

با این اوصاف، دیگران بر این باور هستند که رمزگشایی یا دزدی کیف پول، کاری عبث و بی ثمر است. از چنین دیدگاهی، این طرح بسیار سخت و مساله‌برانگیز است و دستاوردهای آن، بسیار ناچیز و ناپایدار هستند.

یکی از نظرهای سایت Hacker Information از این برنامه ریزی شده است:‌ «نزدیک به ده درصد از بیت‌کوین‌ها خیلی زود تا قبل از سال ۲۰۱۲ ساخته شدند با این وجود هرگز در داد و ستد مورد بهره برداری قرار نگرفتند. اگر کسی بتواند کلید این بیت‌کوین‌های ابتدایی و مفقود شده را بیابد، تحت این شرایط بازی را خواهد برد و بیش از یک میلیون دلار نصیب خود خواهد نمود.»
 

امیدواریم نوشته “بیت‌کوین‌های در مخاطره” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تجارت الکترونیک قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  گسترش قلمرو علی‌بابا با خصوصیت‌های دیتای تازه در جهان

عنوان منو
در حال بارگذاری