تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تجدید نظر در باب نحوه مشارکت انسان و ماشین

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “تجدید نظر در باب نحوه مشارکت انسان و ماشین” که پیشتر بدان میپردازیم.

اتوماسیون در حال ایجاد تفاوت مختلف در نحوه انجام کار به ویژه در سازمان‌های بزرگ است. با پیشرفت‌های شگرفی که بیننده آن هستیم، تکنولوژی، امروز به هوش انسان و در آتی به سازمان دیجیتال کمک می‌کند و انسان‌ها نیز به تکنولوژی هوشمند کمک می‌کنند.

هم اینک، اتوماسیون نسل تازه (که استفاده بیشتر از ماشین را شامل می‌شود)، به سمتی می‌رود که مشاغلی که به وسیله انسان‌ها اداره می‌شود را در اختیار می‌گیرد و چه بسا مردم را مجبور به انجام کارهای سازمانی نامتناسب می‌کند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته اینفورمیشن ویک، مسلماً روند اتوماسیون و خودکارسازی در تمامی کسب‌وکارها قابل اجراست و در آتی‌ای نه‌خیلی دور مشاغل فراوانی را دربرخواهد گرفت.
در حقیقت ربات‌ها در پیروی کردن از قانون های بهتر رفتار می‌کنند و کارها را بهتر از انسان‌ها دنبال می‌کنند، با این وجود در مواقعی که نیاز به تصمیم‌گیری و انجام کارهای شناختی دیده می‌شود، نیاز به حضور انسان احساس می‌شود.

این مطلب چطوره؟  تکنولوژی تازه بینایی تازه برای سیستم‌های رباتیک

وقتی انسان‌ها با تفاوت حاصل از اتوماسیون رودررو می‌شوند، معمولاً واکنش‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند. برخی از آنها خوشحال می‌شوند که کارهای ناخواسته و زیادی کنار قرار داده خواهد شد و عده ای هم به خاطر امنیت شغلی، حس ترس و شک و تردید دارند.
با این وجود ضروری به ذکر است که با توجه به پژوهش‌های آی.اس.جی پیوسته در باب نگرانی‌هایی که در باب از دست دادن شغل می باشد، بزرگنمایی شده است.

مهم اتوماسیون آی.اس.جی نشان داد که کاربری اتوماسیون فرآیندی رباتیک (پی.آر.اِی) به کمپانی‌ها این امکان را می‌دهد که فرآیندهای خود را پنج تا ده برابر سریع‌تر و با متوسط 37% کارگر کمتر انجام دهند.
با توجه به این خبر، گسترش سود‌وری باعث از دست دادن شغل نمی‌شود، حتی دلیل می‌شود که کمپانی‌ها، کارکنان خود را به انجام کارهای ارزشمند بگمارند و حجم کار بیشتری به عهده آنها بگذارند.

از دید صاحبنظران، اگر بخواهیم به اتوماسیون تحت نام حذف کننده شغل و نیروی انسانی نگاه کنیم، واقعاً کوته‌نظری است؛ از آنجاییکه اگر مدیر ارشد، هوشمند و انعطاف‌پذیر باشد، با استقرار اتوماسیون می‌تواند کارها را خیلی سریع‌تر و با سود‌وری بیشتر انجام دهد و کارهای زیادی را حذف کند.
این کار مسلماً به سود کمپانی خواهد بود و در بلندمدت، کارایی و اثربخشی را شدیدا افزایش خواهد بخشید.
 

امیدواریم نوشته “تجدید نظر در باب نحوه مشارکت انسان و ماشین” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  اخطار مدیر سابق فیس‌بوک پیرامون مخاطرات تکنولوژی

عنوان منو
در حال بارگذاری