تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تصاحب کمپانی عرضه‌کننده خدمات ابری Rackspace

رای دادن به این پست
banner

در باب میزبانی وب نوشته ای داریم با عنوان “تصاحب کمپانی عرضه‌کننده خدمات ابری Rackspace” که پیشتر بدان میپردازیم.

Share/Save/Bookmark

 

پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵

 

“فن آوری آی تی” – کمپانی Rackspace باز هم می‌تواند مشابه به یک کمپانی نوپا باشد. کمپانی Rackspace که یکی از بازیگران ابتدایی در مارکت خدمات ابری بود، اکنون تنها دو راه در در مقابل خود می‌بیند: یا تکامل یابد، یا از قافله عقب بماند.

تصاحب شرکت ارائه‌کننده خدمات ابری Rackspace

کمپانی راک‌اسپیس (عرضه‌دهنده خدمات ابر و میزبانی وب) روز قبلی مطرح کرد که برنامه ریزی شده است به وسیله کمپانی سهامی ویژه Apollo World Administration تهیه شود و بدین‌ترتیب باز هم به یک کمپانی خصوصی مبدل گردد. بررسی کنندگان می‌گویند این عمل به راک‌اسپیس کمک خواهد نمود تا بدون نگرانی و فارغ از واکنش سهامداران، تفاوت عمده‌ای را که مدنظر دارد، روی خدمات خود اعمال نماید.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته CIO، تمرکز کسب‌ و کار ابتدایی راک‌اسپیس، همان‌طور که از نامش هم پیداست، بیشتر بر محیط ابری بود و در پیشرفت OpenStack (یک پلتفرم منبع باز ابری) هم هم کاری داشته است. این کمپانی یکی از اولین بازیگران در مارکت ابر بود و با مشارکت رقبایی از قبیل AWS از کمپانی آمازون، IBM، مایکروسافت و گوگل، صنعت ابر را شکل دادند.

این مطلب چطوره؟  سایت سونی به‌دلیل عدم پرداخت صورت‌حساب میزبانی از کار افتاد

همزمان با مهاجرت بیشتر و بیشتر سازمان‌ها به محیط ابری، راک‌اسپیس هم تلاش کرد به این تقاضا جواب بدهد و تمرکز خود را بیشتر بر وب‌سایت‌های میزبان‌شده، و خدمات و نرم‌افزارهای سازمانی و تجاری نگه داشت. با اینحال مارکت ابر تا حد بسیار فراوانی نبردی بود و کمپانی‌هایی از قبیل گوگل، مایکروسافت و آی‌بی‌ام و به‌ویژه AWS در آن سهم ویژه و عمده‌ای داشتند. با این وجود برای راک‌اسپیس خیلی دشوار بود که بتواند با آنها به رقابت پرداخت کند. با اینحال این کمپانی برای پیدا کردن مزیت نبردی خود، به ارائه دیگر خدمات، از قبیل عرضه خدمات رسانی از AWS و دیگر ممکن‌کنندگان خدمات ابر روی آورد.

گفته می‌شود راک‌اسپیس درنظر دارد با خدمات رسانی و یکپارچه‌سازی تولیدات فروشندگان واسط، بتواند به خریداران سازمانی خود توانایی سفارشی‌سازی و کنترل بر آنچه که در ابر اجرا می‌کنند را اعطا نماید.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است سهامداران راک‌اسپیس با این معامله ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری، به‌ازای هر سهم، ۳۲ دلار دریافت خواهند کرد. راک‌اسپیس انتظار دارد که این معامله در سه‌ماهه چهارم مالی نهایی گردد.
 

این مطلب چطوره؟  نامه سرگشاده مدیران گوگل به مصرف کنندگان

امیدواریم نوشته “تصاحب کمپانی عرضه‌کننده خدمات ابری Rackspace” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به میزبانی وب قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری