تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تصاحب کمپانی بات‌ساز API.AI به وسیله گوگل

رای دادن به این پست
banner

در باب برنامه نویسی نوشته ای داریم با عنوان “تصاحب کمپانی بات‌ساز API.AI به وسیله گوگل” که پیشتر بدان میپردازیم.

گوگل به‌تازگی مطرح کرده که گروه بررسی کمپانی API.AI را تصاحب نموده است. ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است کمپانی API.AI ابزارهایی برای پیشرفت‌دهندگان ممکن می‌سازد تا به آنها کمک نماید بات‌های دستیار صوتی مرتبط به صحبت و سیری‌مانند ایجاد نمایند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته techradar، با اینکه هزینه و مفاد این تصاحب هنوز معلوم نیست؛ با اینحال API.AI تا به امروز موفق شده است ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار جذب سرمایه داشته باشد.

با توجه به شمارنده‌ای که API.AI در صفحه اصلی وب‌سایت خود قرار داده، این کمپانی تا امروز، به اندکی بیشتر از ۳ میلیارد درخواست API رسیدگی کرده است. با این اوصاف، گوگل می‌گوید بیش از ۶۰ هزار پیشرفت‌دهنده توانسته‌اند با بهره برداری از سری ابزارهای API.AI، چیزهای متفاوتی درست کنند.

این مطلب چطوره؟  فهرست بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی تازه پخش شد

ما به‌عنوان انسان، توانایی برقراری ارتباطات را داریم. مثلاً اگر کسی بگوید: «من مردی با دوربین دوچشمی دیدم»، معمولاً از لحن و اوضاع صحبت استفاده می‌کنیم تا متوجه شویم که منظور وی، این بوده که با دوربین دوچشمی کسی را دیده، یا کسی را دیده که دوربین دوچشمی حمل می‌کرده است.

با اینحال اگر بخواهیم به به یک روبات آموزش بدهیم که چنین عملی را انجام بدهد، با مساله بسیار بزرگی روبه‌رو خواهیم بود و باید ابهام‌های ممکن را هم به‌حساب بیاوریم (منظور از «دستم را بگیر»، این است، کمک مالی است، یا اینکه واقعاً باید دستی گرفته شود؟) به علاوه از طرف دیگر، این یک حقیقت است که شیوه‌های بی‌شماری برای گفتن یک نوشته می باشد و بدین‌ترتیب، مساله گفته شده حتی بزرگتر هم می‌شود.

با اینحال کمپانی API.AI به پیشرفت‌دهندگانی که روبات پدید می‌آورند، کمک می‌کند تا با ممکن کردن ابزارهایی برای اختراع مجددا چرخ، قادر باشند بر این مساله فائق بیایند.

APIهای این کمپانی، کارهایی از قبیل تشخیص صحبت، تشخیص قصد و نیت، و مدیریت عرصه و محتوا را انجام می‌دهند و به برنامه‌نویسان کمک می‌کنند تا دانش ویژه مرتبط به هر زمینه را به بات‌ها یاد بدهند؛ چرا که به این دانش احتیاج فراوان دارند («پرچرب» و «آبدار»، یقیناً برای روبات‌هایی که کار تحویل غذا انجام می‌دهند، یک معنی داشته باشند).

این مطلب چطوره؟  گوگل برای کودکان زبان برنامه‌نویسی عرضه می‌کند

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است هم اینک، تکنولوژی API.AI با ۱۵ زبان و لهجه سازگاری دارد از نمونه انگلیسی، چینی، فرانسه، آلمانی و اسپانیایی.
 

امیدواریم نوشته “تصاحب کمپانی بات‌ساز API.AI به وسیله گوگل” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به برنامه نویسی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری