تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تغییر بوق رابطه عده ای مشترکان تلفن همراه

رای دادن به این پست
banner

در باب مقررات رادیویی نوشته ای داریم با عنوان “تغییر بوق رابطه عده ای مشترکان تلفن همراه” که پیشتر بدان میپردازیم.

یکی از مساله‌های اجرایی برنامه ملی ترابردپذیری شماره‌های همراه که پخش پیامی طولانی برای رابطه گیرندگان بود با دستور رگولاتوری حذف شد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از تسنیم، برنامه ملی ترابردپذیری شماره‌های موبایل در آستانه هفته دولت به روش رسمی به اجرا سود و مشترکان تلفن همراه هم اینک قادر هستند سیم‌کارت‌های خود را بدون تغییر شماره به اپراتور دیگری ببرند.

"ترابردپذیری شماره‌های همراه" قابلیتی را ممکن می‌کند تا مشترکان قادر باشند با حفظ شماره حال حاضر خود وارد اپراتورهای دیگر شوند.

برای روشن‌تر شدن رسالت این برنامه لازم است بگوییم اگر تا روز قبل سیم‌کارت ۰۹۱۲… در همراه اول یا ۰۹۳۵… در ایرانسل داشتید، اکنون نوع سرشماره دیگر اهمیتی ندارد و می‌توانید ۰۹۳۵… خود را بهمراه اول یا ۰۹۱۲… را به ایرانسل ببرید.

این مطلب چطوره؟  برنامه‌های تشویقی اپراتور‌ها با مقررات تازه بازمی‌گردد

این امکان بیش از پانزده سال است که در بالغ بر هفتاد کشور دنیا اجرایی شده و جزو حقوق مشترکان به حساب می‌آید با اینحال در کشور ما برخلاف اینکه چندین ماه است اجرایی شده با اینحال هنوز میزان استقبال از آن هم از جانب مردم و هم عده ای اپراتورها چندان نیست.

ضعف معلومات عمومی مردم در تماس با MNP و شروع به کار کمپین‌های تبلیغاتی اپراتورهای تلفن همراه در مدت لحظه نه چندان طولانی از اجرای این طرح ملی دلیل شده تا استقبال از سمت مردم آن چنان که تصور می‌شد، نباشد.

ولی باید گفت معضلات دیگری در تماس با شماره‌های ترابرد شده مانند پیغام صوتی طولانی، خسته‌کننده و گاهی نگران‌کننده مشاهده می‌شود که نظر عده ای ترابرد شده‌ها را درمقایسه با این برنامه عوض کرده است.

بر اساس قانون های مقرر کرده‌شده و در شکل مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مشترکانی که شماره تلفن همراه خود را ترابرد می‌کنند، پیغام "مشترک مورد نظر شما به اپراتور دیگری ترابرد کرده است. مبلغ مکامله با ایشان به روش برون شبکه محاسبه خواهد شد" بر روی خطشان اکتیو می‌شود.

این مطلب چطوره؟  وعده مدیران برای حل معضل پیامک‌های تبلیغاتی

این پیغام از آن جهت است که رابطه گیرندگان با مشترک مورد نظر متوجه عملیات ترابرد شده و مطلع باشند که هزینه رابطه‌شان با فرد مورد نظر چگونه (برون یا درون شبکه) محاسبه می‌شود.

این پیغام که تنها به زبان فارسی در زمان برقراری رابطه با مشترکان ترابرد شده پخش می‌شود، مطمئنا قابل فهم برای رابطه‌گیرندگان خارجی نخواهد بود و حتی می‌تواند باعث نگرانی آنها از اتصال رابطه‌شان با کشور یا نقطه دیگری شود.

با استناد به این مساله، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با مطرح اینکه عده ای پیغام‌های ترابردپذیری طولانی و خسته‌کننده است، به تـسنیم گفته بود که عده ای پیغام‌های صوتی که پخش می‌شود طولانی و خسته‌کننده است لذا به اپراتورهای تلفن همراه گفتیم تا قبل از پخش پیغام‌هایشان از بوقی ویژه بهره ببرند تا در فکر مردم جا بیفتد.

صادق عباسی شاهکوه گفت: در نظر داریم با اجرای این کار، گوش مخاطبان را با پیغام ذکر شده آشنا کنیم و بعد از دو سه ماه پیغام را برداشته و تنها یک بوق باقی بماند.

این مطلب چطوره؟  مطالب مطرح شده رگولاتوری در باب تغییر هزینه پیامک

با استناد به این تذکر رگولاتور اکنون پیغام طولانی و خسته‌کننده سابق حذف شده و کارکرد خود را به دو بوق کوتاه و منقطع (آلارم) و پیغام سریع و کوتاه "هزینه رابطه شما بین اپراتوری است"، داده است.

امیدواریم نوشته “تغییر بوق رابطه عده ای مشترکان تلفن همراه” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری