تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تغییر پرداخت هزینه شبکه جهانی وب از میزان مصرف به سرعت

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه جهانی وب نوشته ای داریم با عنوان “تغییر پرداخت هزینه شبکه جهانی وب از میزان مصرف به سرعت” که پیشتر بدان میپردازیم.

رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت با اشاره به لزوم تغییر در تعرفه‌ کمپانی‌های عرضه‌دهنده شبکه جهانی وب برای مهاجرت به سوی شبکه جهانی وب نامحدود در راستای پرداخت هزینه با توجه به سرعت و نه میزان مصرف، گفت: هم اینک مبنای محاسبه ما این است که استفاده کننده می‌تواند تا پنج ساعت هر روزه تماشای ویدیو داشته باشد و تنها برای مصرف بیشتر باید هزینه زیادی پرداخت کند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به تغییراتی که در مسیر حرکت از شبکه جهانی وب حجمی به نامحدود می باشد، گفت: در نتیجه این توصیه مشکلاتی جدی در هماهنگی بین تعرفه‌های بین مخابرات ایران و کمپانی‌های FCP ایجاد می‌کند. مخابرات در حال یک تحول جدی در حرکت از سمت صوت به سوی دیتاست و درآمدش هم به این سمت می‌رود. با استناد به اینکه سود صوتی مخابرات در حال کاهش است، این کمپانی نگران درآمدهای زمینه دیتاست.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: مخابرات و کمپانی‌ها باید اطمینان خاطر داشته باشد پکیجی که استخراج می‌شود دلیل ریزش درآمدهایشان نشود. از این جهت گفت‌وگو و مذاکرات، فشرده و سخت و سنگینی انجام شد. بالاخره ما به فرمولی رسیدیم و با استناد به دستور وزیر ارتباطات، پیشنهادی تهیه و با تفاوت مقداری به کمیسیون عرضه شد. کمپانی‌ها هم مجبور شدند تازه ترین ملاحظات را به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بدهند.

این مطلب چطوره؟  تعرفه تازه شبکه جهانی وب تعیین شد

در انتظار مصوبه روز یکشنبه رگولاتوری
رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه توصیه تهیه‌ شده به کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات ارتباطات داده شده، گفت: محیط کلی نشست حدودا حاکی از پذیرش توصیه است. تا روز یکشنبه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات جمع‌بندی نهایی را خواهد داشت و امکان دارد ملاحظاتی را به این توصیه اضافه نماید. روز یکشنبه هم نشست اصلی کمیسیون تنظیم مقررات تشکیل می‌شود تا پیرامون آن تصمیم‌گیری شود.

جهرمی با بیان اینکه تعرفه‌های زیرساخت در مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات روشن است، اضافه کرد: در این مصوبه نحوه فروش شبکه جهانی وب به کمپانی‌ها آمده است. ما با توجه به تعرفه‌های سازمان اقدام می‌کنیم و نمی‌توانیم به نمونه‌های مختلف با کمپانی‌های مختلف برخورد کنیم، چونکه این کار مغایر با رقابت است. از این جهت با اینکه زیرساخت شبکه جهانی وب حجمی نمی‌دهد، با اینحال فروش حجمی سود بیشتری را برای کمپانی‌ها بهمراه دارد.

معاون وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات پیشتر با تاکید بر لزوم حرکت به سوی عرضه شبکه جهانی وب نامحدود گفت: در شبکه جهانی وب حجمی حقوق مصرف‌کننده رعایت نشده و افزایش محتوای بومی شکل نمی‌گیرد. با این وجود تغییر این پارادایم و مکانیزم حال حاضر در مارکت ایران کار ساده‌ای نیست و در نتیجه با مقاومت کمپانی‌ها مواجه است که به این سمت حرکت نکنند.

این مطلب چطوره؟  گوگل هم ایران را تحریم می‌کند؟!

عرضه شبکه جهانی وب حجمی در آتی محکوم به شکست است
وی به علاوه از طرف دیگر با بیان اینکه پدیده خوبی رخ داده و پیشرفت تلفن همراه در ایران آن‌قدر خوب بوده که کمپانی‌های ثابت اگر سراغ نمونه نامحدود نیایند، آتی خود را از دست داده و ورشکسته می‌شوند، اضافه کرد: ما از این مهلت استفاده کرده و می‌خواهیم به همراهی هم سخت را حل کنیم. هم اینک مسئله بسته برای استفاده کننده نهایی جمع‌بندی شده و مشکلی نیست. تنها مساله پیرامون نمونه هزینه‌های بین اپراتوری است که امیدواریم حل شود.

جهرمی با تاکید بر لزوم بالا رفتن سرعت و مقرون به صرف شدن هزینه برای مصرف کنندگان گفت: ما نمی‌توانیم عقبگرد داشته باشیم. باید روزبه‌روز سرعت بالا برود و هزینه اقتصادی شود. هم اینک مبنای محاسبه ما این است که استفاده کننده می‌تواند تا پنج ساعت هر روزه تماشای ویدیو داشته باشد و تنها برای مصرف بیشتر باید هزینه زیادی پرداخت کند. اساس مصرف این است که شما در این نمونه کانکشن، با توجه به سرعت هزینه می‌پردازید و نه با توجه به میزان مصرف. با این وجود این میزان مصرف هم بی‌نهایت نیست و سقف دارد.

این مطلب چطوره؟  اصلاح کیفیت شبکه جهانی وب مخابرات تا انتهای سال

هدف اصلی، رضایت مصرف‌کننده و افزایش محتوای بومی
رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت با اشاره به تاثیر تغییر در عرضه شبکه جهانی وب در راستای شبکه ملی معلومات اظهار کرد: همه این اعمال در راستای اهداف فرعی شبکه ملی معلومات است. با اینحال هدف اصلی این است که ما نمونه را به نحوی اصلاح کنیم که رضایت مصرف‌کننده را بهمراه داشته باشد و محتوای داخلی هم افزایش بیشتری کند.

جهرمی با بیان اینکه امروزه یکی از مهمترین خدمات‌های مستقر روی شبکه ملی معلومات، خدمات‌های تصویری هستند که با این نمونه تعرفه‌گذاری اصلا توان افزایش ندارند، گفت: تا وقتی که دیتا به روش حجمی محاسبه شود، مصرف کنندگان نگران تمام شدن حجمشان هستند. تلویزیون اینترنتی با این نمونه ممکن نیست. ما باید به سمتی برویم که استفاده کننده نگران میزان مصرف نباشد. این مسئله به افزایش محتوای درون‌شبکه کمک می‌کند، باعث رضایت بهتر مصرف کنندگان و با خدمات‌های بهتری که روزبه‌روز روی شبکه ملی معلومات ارائه می‌شود، اشتغال ایجاد می‌کند.

امیدواریم نوشته “تغییر پرداخت هزینه شبکه جهانی وب از میزان مصرف به سرعت” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به وب قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری