تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تلاش مایکروسافت برای تولید پردازشگر‌های حقیقت اضافه

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “تلاش مایکروسافت برای تولید پردازشگر‌های حقیقت اضافه” که پیشتر بدان میپردازیم.

همراه با گسترش تکنولوژی حقیقت مجازی، به تدریج دامنه توجه و بکارگیری "حقیقت اضافه" نیز بیشتر شده و کمپانی‌های صاحب‌اسم جهان تکنولوژی معلومات، با برنامه فرضیه‌های تازه، تولیدات نوینی را ارائه می‌کنند تا به جرگه رقیبان اصلی در این زمینه بپردازند.
به نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفته است تا به غولی تمام عیار در عرصه حقیقت اضافه بدل گردد و به این دلیل، چندی قبلً اخباری در رسانه‌ها پخش شده مبنی بر اینکه این کمپانی در حال دیزاین و اجرای برنامه‌های ویژه خود به منظور راه‌اندازی خط تولید پردازشگر‌های ویژه‌ای‌ست که برای تکنولوژی حقیقت اضافه، خوب باشند.
از دید صاحبنظران، تولید پردازشگر مزبور، امتیازی بزرگ برای مایکروسافت و جهشی قابل توجه در این عرصه شمرده می‌گردد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی bloomberg، کمپانی‌های اکتیو در عرصه تکنولوژی بسیار علاقه مند هستند تا تکنولوژی هوش مصنوعی را به تلفن‌های همراه و نیز عینک‌های حقیقت اضافه بیفزایند. با این‌ حال یک مساله اصلی بر سر راه آنها قرار دارد و آن‌هم، مدیریت حجم بسیار فراوانی از داده‌ در شبکه است که بهره برداری از هوش مصنوعی را بدون کُند کردن ابزار و یا مصرف بیش‌ازحد آن برای مصرف کنندگان مهیا می‌سازد.
وجود این سخت، تا اینجای کار یک مانع در مسیر پیشرفت این تکنولوژی شمرده می‌شده و با این وجود راه‌حل مایکروسافت، بسیار راهگشا خواهد بود.

کمپانی مایکروسافت در این عرصه موفق به دیزاین چیپ ویژه‌ای برای عینک‌های حقیقت اضافه HoloLens خود شده است.
مزیت این پردازشگر این است که قادر خواهد بود تمامی دیده‌ها و شنیده‌های استفاده کننده را در همان ابزار مورد بررسی قرار داده و با این وجود، دیگر زمانی برای ارسال دیتا به خدمات‌های ابری تلف نخواهد گردید.

این مطلب چطوره؟  تولید کارت گرافیک خارجی برای تقویت لپ‌تاپ‌های ضعیف

مطابق جزئیات منتشره، این پردازشگر تازه -که به‌تازگی در طول مراسمی در هونولولو معرفی شده است- بازهم در حال‌ پیشرفت است و همچنینً به ورژن تازه HoloLens اضافه خواهد شد.
با این وجود ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این نخستین باری نیست که مایکروسافت تمامی قدم‌های مرتبط به پیشرفت یک پردازشگر (با این وجود به جز مرحله تولید آن) را به‌تنهایی طی می‌کند.

این تولیدکننده با خرسندی مطرح کرده پردازشگر مزبور را باید در نوع خود نخستین سخت‌افزاری دانست که چنین توانایی‌هایی را بر روی موبایل هوشمند مصرف کنندگان به ارمغان خواهد آورد.
 

امیدواریم نوشته “تلاش مایکروسافت برای تولید پردازشگر‌های حقیقت اضافه” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری