تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تور لحظه آخری مدار زمین!

رای دادن به این پست
banner

در باب ماهواره های مخابراتی نوشته ای داریم با عنوان “تور لحظه آخری مدار زمین!” که پیشتر بدان میپردازیم.

جهان مسافرت- اگر آدمها تنوع طلب نبودند، امروز اصلا این هتلهای باورنکردنی و مدرن، هواپیما و قطار، جاذبه های گردشگری باورنکردنی و دلچسب و اصلا خود خود مسافرت نبود، چه برسد به مسافرت به فضا و مریخ و ماه و زندگی در خارج زمین و هزار و یک فرضیه و بهانه برای زندگی به شیوه ای دیگر.
اگر تکنولوژی سیری ناپذیر بود، اصلا آیفونی نبود که با وارد کردن رمزی روی صفحه آن دری باز شود. هتل هوشمندی نبود که حضور یا عدم حضور مهمانش در اتاق را با اشعه مادون قرمز نشان دهد که وقت استراحتش با مزاحمت خدمه خراب نشود. سیستمی نبود که نور و گرمای اتاقها را با توجه به خواست مهمانش مدیریت کند و یاد بگیرد به چه نحو بهترین میزبان ایشان باشد. اگر تکنولوژی کوتاه می آمد حتی روی زمین هم هتل باب میلی نبود، چه برسد به فضا.
هتل فضایی حاصل تنوع طلبی آدمها و تکنولوژی در اختیارشان، پدیده ای است نوین که روسها آن را تا ۲۰۱۶ روی مدار زمین قرار خواهند داد. برای آنهایی که دوست دارند انحنای آبی زمین را ببینند و چند روزی بی وزنی را تجربه کنند، به قرار روزی پانصد هزار پوند!
هنوز آدمهای خیلی تنوع طلب و پولدار و شرکتهای بررسی فضایی خریدار این هتل خواهند بود، تا روزی که هتلهای فضایی هم مانند ملیونها هتل ستاره دار زمین، در سایتهای رزرو اینترنتی هتل ثبت شوند و مقصد آخر هفته مردم باشند.
بیشک تا آن روز فاصله فراوانی نداریم، با این وجود هنوز غذای این هتلها ویژه است و با موشک از زمین برایشان ارسال می شود و در باب حمام و دیگر قابلیت ها آنها اخبار فراوانی در اختیار نیست.
امروز تنها می دانیم یکی از این هتلها که خیلی زود افتتاح می شود، در مداری به فاصله‌ی ۳۴۷ کیلومتری به دور زمین گردش کرده و غیر از مهمانان علاقه مند زمینی، در اوضاع اضطراری هم میزبان فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود، تا روزی که تور مدار زمین و ماه و مریخ هم به لیست تورهای رنگارنگ اروپایی، آفریقایی و آسیایی اضافه شود.
ممکن است اصلا تا چشم به هم بگذاریم، سایتهای اکتیو گردشگری هم آستین بالا بزنند. مثلا برویم در آژانس پارمیدا تور فضایی ثبت اسم کنیم یا هتلیار به سادگی هتل فضایی مورد توجه مان را رزرو کند.
یعنی می شود؟!

امیدواریم نوشته “تور لحظه آخری مدار زمین!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  پرتاب چهار هزار ماهواره SpaceX برای گسترش سرعت شبکه جهانی وب جهان

عنوان منو
در حال بارگذاری