تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

پیش نهاد وزیر به اپراتورهای تلفن همراه برای ایجاد بسته‌های ترکیبی

رای دادن به این پست
banner

در باب اپراتورها نوشته ای داریم با عنوان “پیش نهاد وزیر به اپراتورهای تلفن همراه برای ایجاد بسته‌های ترکیبی” که پیشتر بدان میپردازیم.

محمود واعظی امروز در مراسم معرفی طرح‌های همراه اول مرتبط با شبکه ملی معلومات با بیان اینکه جای بسته‌های ترکیبی در اپراتورها خالی است، گفت: اپراتورها باید تلفیقی از بسته صوت و دیتا ایجاد کنند. عده ای میگویند رگولاتوری کف هزینه تعیین کرده است، با اینحال ما باید این قدرت عرضه صوت و دیتا را به اپراتورها بدهیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، وزیر ارتباطات با بیان اینکه مردم هم اینک از دیتا استفاده فراوانی می‌کنند، اضافه کرد: از وقتی که فایل‌های ویدئویی آمده مردم تصور می‌کنند که اپراتورها کم‌فروشی می‌کنند و نمی‌دانند که دانلود دقیق ویدئو به اندازه سه کتاب است. هر آنچه ما در وزارت ارتباطات و کمپانی‌ها انجام می‌دهیم برای رضایت مردم است.

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات به علاوه از طرف دیگر با بیان اینکه در ایران بیننده دستاوردهای خوبی هستیم، گفت: در ذهنیت عده ای این است که اگر اپراتورها سرمایه‌گذاری کنند، باید تنها برای خدمات صوت و دیتا استفاده شود. همزمان با اینکه در خارج از کشور از شبکه حداکثر سود‌برداری را می‌کنند.

واعظی با بیان اینکه ما در کشور جوانان مستعد و شبکه‌های خوبی داریم که از این سرمایه‌ها تا اینجای کار به خوبی استفاده نشده است، اضافه کرد: هم اینک تغییرات در کشور به سرعت رخ می‌دهد و فرهیختگان فارغ‌التحصیلان ما در این زمینه اکتیو هستند.

این مطلب چطوره؟  اپراتورهای مجازی چه اختلاف‌هایی با اپراتورهای دیگر دارند؟

وی با اشاره به ارزش کم‌کاری دولت، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها اظهار کرد: این سه بخش باید با یکدیگر مشارکت کنند بدلیل آنکه اگر اینطور نباشد نمی‌توانند به پیشرفت فعالیت‌ها بپردازند. دولت نیز به هر میزان قانون و مقررات و منابع داشت باشد، فارغ از همه چیز پیشرفت نمی‌یابد و به مشارکت بخش خصوصی و دانشگاه‌ها نیازمند است.

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات با بیان اینکه باید فعالیت بخش خصوصی را تسهیل کنیم، اضافه کرد: اگر رقابت از مسیر خود خارج شد، باید آن را هدایت کنیم. آتی کشور در دست بخش خصوصی است و دولت در جستجوی تصدی‌گری نیست حتی می‌خواهد تصدی‌گری را به صفر برساند. اگر از همان ابتدا خصوصی‌سازی به خوبی انجام می‌شد، دلیل ایجاد تحول می‌شد. از این جهت ما باید به بخش خصوصی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و از آنها پشتیبانی کنیم تا اقتصاد را شکوفا کند.

واعظی ادامه داد: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند می‌تواند منابع همه چیز را تامین کرده و پیشرفت‌اش را تضمین کند مگر اینکه به نخبگان متوسل شود. امروز فعالیت‌های دانش‌بنیان است که ایجاد ثروت می‌کند و ما حتما باید به بخش خصوصی و دانشگاه‌ها بها دهیم.

این مطلب چطوره؟  پیامک‌های اجباری اپراتورها!

استفاده شبکه توانا از ابزارهای بومی
وی با اشاره به نامگذاری امسال به اسم سال تولید و اشتغال به وسیله مقام معظم رهبری اظهار کرد: ما باید به تولید توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا به سوی اشتغال گام برداریم. در این راستا برای پشتیبانی از تولید داخل، قراردادی امضا شده برای اینکه شبکه توانا بطور کلی از ابزارهای بومی داخل کشور بهره ببرد.

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات ادامه داد: علی رغم هزینه بالای ابزارهای بومی، ما تصمیم گرفتیم به تولید و تحقیق داخل بها دهیم. امروز دستاورد یکی از کمپانی‌هایی که با ما پیمان دارد این است که تایید نمونه گرفته و تکمیل سود‌برداری است و کمپانی ارتباطات زیرساخت هم مطرح آمادگی کرده که از ابزارهای این کمپانی بهره ببرد.

ایشان با بیان اینکه امروز به سوی انقلاب صنعتی حرکت میکنیم، اضافه کرد: این انقلاب با زیرمجموعه هایی که در قسمت ما می باشد رخ می‌دهد. دنیا با شبکه جهانی وب، IOT، هوش مصنوعی، ۵G، کلود و بیگ دیتا به انقلاب صنعتی وصل شده است که ابزارهای کار ما هستند.

واعظی با بیان اینکه لحظه عرضه خط تلفن به مردم تمام شده است، گفت: در دولت دوازدهم باید به مردم شبکه جهانی وب و نسل سوم و چهارم همراه ارائه شود. همزمان با اینکه که در ابتدای دولت یازدهم تنها یک شهر به نسل سوم تجهیز بود، اکنون در ۱۰۴۶ شهر نسل سوم داریم. به علاوه از طرف دیگر ۷۵۰ شهر به نسل چهارم تجهیز شدند، همزمان با اینکه در ابتدای دولت شهری تجهیز نبود.

این مطلب چطوره؟  ۳ هزار و ۷۳ شکایت از عملکرد اپراتورهای تلفن همراه به ثبت رسید

وی با بیان اینکه از اپراتورها قول گرفتیم به روستاها و جاهای محروم و کم دارا عنایت ویژه داشته باشند، گفت: امروز روستاهای ما در جستجوی این هستند که از قابلیت ها بهره ببرند و اگر به آنها توجه نکنیم، تصور می‌کنند نظام و دولت به آنها بی‌اختلاف است.

ایشان با اشاره به شبکه ملی معلومات تحت نام اولویت این وزارتخانه گفت: همراه اول نیز با توجه به سیاست‌های دولت، برنامه‌های خود را در راستای شبکه ملی معلومات قرار داده است. باید در همین چارچوب در جستجوی تولید محتوای فاخر برویم و امنیت شبکه را بالا ببریم.

در این مراسم به علاوه از طرف دیگر تفاهم‌نامه ای بین همراه اول و دانشگاه شریف برای پیشرفت طرح های مرتبط به نسل پنجم شبکه جهانی وب (5G) امضا شد.

امیدواریم نوشته “پیش نهاد وزیر به اپراتورهای تلفن همراه برای ایجاد بسته‌های ترکیبی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری