تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

شرح توییتری پاول دوروف پیرامون انتقال سرور به ایران

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “شرح توییتری پاول دوروف پیرامون انتقال سرور به ایران” که پیشتر بدان میپردازیم.

پاول دوروف درمقایسه با انتشار اخبار انتقال سرورهای تلگرام به ایران واکنش نشان داد و گفت: تنها تهیه کننده ترافیک شبکه جهانی وب (CDN) که هیچ دسترسی به معلومات خصوصی مردم در تلگرام ندارند، منتقل شد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر، پاول دورف به انتشار اخبار مبنی برانتقال سرورهای تلگرام به ایران واکنش نشان داد و این اظهارات را نادرست خواند.

درهمین راستا دورف در یک پیغام توییتری نوشت: هیچ کدام از سرورهای تلگرام (یا هر سروری که حاوی معلومات خصوصی مصرف کنندگان ما باشد) به ایران منتقل نمی‌شود.

به علاوه از طرف دیگر دورف در کانال تلگرام خود نیز شرح مفصلی در این باره داده است. ایشان در این پیغام اشاره می کند یقینا عده ای سیاستمداران یا روزنامه نگاران یک تهیه کننده ترافیک شبکه جهانی وب (CDN) را که معلومات رمزگذاری شده تلگرام را عرضه می‌کند با سرورهای تلگرام اشتباه گرفته‌اند.

وی شرح داده است: در چنین شرایطی ست که که اختلاف های فراوانی بین این دو می باشد. سرورهای تلگرام معلومات خصوصی را ذخیره می کنند و به هیچ کشوری منتقل نمی شوند با اینحال تهیه کنندگان شبکه جهانی وب و CDN ها در تمامی دنیا کار می‌کنند و هیچ دسترسی به معلومات خصوصی مردم در تلگرام ندارند.

این مطلب چطوره؟  هر ایرانی عضو ۱۸ کانال تلگرامی

دوروف پیشتر نکات بیشتری از اتکا به CDNهای طرف سوم در دست مردم قرار داده است.

در چنین شرایطی ست که که روز جمعه اخباری مبنی بر انتقال سرورهای تلگرام به عده ای کشورهای خاورمیانه از نمونه ایران و عربستان پخش شد. تلگرام نیز در قسمت مطالب مطرح شده خود اشاره کرده بود این سرورها برای گسترش سرعت دانلود به جاهای مختلف جهان منتقل می شوند.

امیدواریم نوشته “شرح توییتری پاول دوروف پیرامون انتقال سرور به ایران” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری