تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

جاسوسی گوگل، فیس‌بوک و وریزون از مصرف کنندگان شبکه جهانی وب شدت می‌گیرد

رای دادن به این پست
banner

در باب امنیت شبکه نوشته ای داریم با عنوان “جاسوسی گوگل، فیس‌بوک و وریزون از مصرف کنندگان شبکه جهانی وب شدت می‌گیرد” که پیشتر بدان میپردازیم.

علی‌رغم نگرانی‌های مصرف کنندگان در باب نقض حریم شخصیشان به وسیله کمپانی‌های تکنولوژی آمریکایی، فیس‌بوک، گوگل و وریزون تلاش‌های خود برای ردگیری فعالیت‌های کاربرانشان را تشدید کرده‌اند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از فارس، کمپانی مخابراتی وریزون با ارسال ایمیلی برای چندین عدد از مشترکان خدمات خود مطرح کرده که تصمیم گرفته است در زمینه نمایش پیغام‌های تبلیغاتی با فیس‌بوک و گوگل رقابت کرده و از این طریق سود کلانی به جیب بزند.

وریزون اضافه که به این دلیل تصمیم گرفته است معلومات آفلاین خود از خریداران مانند آدرس پستی، ایمیل و نوع گوشی مورد بهره برداری آنها را با اطلاعاتی که از برنامه‌های پرکاربرد و از روش مرورگرهای مورد بهره برداری آنان به دست آورده ترکیب کند و بالاخره نمایه‌ای کامل از هر استفاده کننده به چنگ آورد و توان نبردی خود را به اشتراک کمپانی‌های تکنولوژی گسترش دهد.

این مطلب چطوره؟  ايتنا - امنیت شبکه جهانی وب اشیاء

صاحبنظران می‌گویند وریزون تصمیم گرفته است با این حجم از معلومات خصوصی مصرف کنندگان، پیغام‌های تبلیغاتی هدف‌مندی را برای آنها نمایش دهد که مطابق با سلائق و نیازهای مردم باشد. اگر چه کمپانی‌های تکنولوژی در ظاهر باید رضایت مصرف کنندگان را برای نشان دادن چنین تبلیغاتی جلب کنند، با اینحال آنها معمولا به شیوه‌های مختلف از پایین بار این کار شانه خالی می‌کنند.

به علاوه از طرف دیگر باید توجه داشت که ترامپ علاقه چندانی به تداوم فعالیت کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ندارد و در صورت حذف این نهاد معضلات چندانی برای پیش‌برد چنین برنامه‌هایی از جانب وریزون، گوگل و فیس‌بوک باقی نمی ماند. از آنجاییکه این کمیسیون مسئول دفاع از حقوق مصرف کنندگان در مقابل زیاده‌خواهی‌های کمپانی‌های تکنولوژی است.

امیدواریم نوشته “جاسوسی گوگل، فیس‌بوک و وریزون از مصرف کنندگان شبکه جهانی وب شدت می‌گیرد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به امنیت شبکه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری