تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

جاوا-اسکریپت مجددا پرطرفدار‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان شد

رای دادن به این پست
banner

در باب برنامه نویسی نوشته ای داریم با عنوان “جاوا-اسکریپت مجددا پرطرفدار‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

با اینکه پلتفرم‌های گوناگونی برای تولید و پیشرفت نرم‌افزار می باشد، با اینحال عده ای از زبان‌ها به دلیل مکان ویژه‌ای که نزد پیشرفت‌دهندگان یافته‌اند، بازهم مکان خود را بعد از گذشت سال‌ها نگهداشته‌اند.

جاوا-اسکریپت بازهم پرطرفدار‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای صاحبنظران نرم‌افزار شمرده می‌شود. این خبر را مرکز Stack Overflow اخیرا در گزارش «چشم‌انداز پیشرفت‌دهندگان نرم‌افزاری ۲۰۱۷» خود پخش کرده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته اینکوئیرر، این پلتفرم غیر از شهرت فراوانی که نزد برنامه‌نویسان دارد، یکی از پرفروش ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای صاحبان کسب و کارها و نیز پیشرفت‌دهندگان نیز شمرده می‌شود.
نکته جالب توجه اینکه اکنون برای چندمین سال پیاپی است که صاحبنظران و کارشناسان این زبان برنامه‌نویسی بیشترین درخواست را برای پیدا کردن شغل تازه داشته‌اند تا قادر باشند جایگاهی درآمدزا برای خود دست و پا کنند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است عده ای دیگر از زبان‌های برنامه‌نویسی از نمونه #C، Python، جاوا، PHP، ++C و C نیز در خانواده پلتفرم‌های پرطرفدار برنامه‌نویسی طبقه‌بندی می‌شوند، ضمن اینکه صاحبنظران چیره بر SQL نیز متوسط حقوق بالایی درمقایسه با دیگر کارشناسان نرم‌افزاری دارند.

این مطلب چطوره؟  تصاحب کمپانی بات‌ساز API.AI به وسیله گوگل

مطابق این خبر، لیست زبان‌های برنامه‌نویسی با بیشترین میزان استفاده و متناسب با محبوبیتشان، به قرار پایین پخش شده است:
– جاوا-اسکریپت: ۶۵.۳ درصد
– SQL: ۵۴.۵ درصد
– #C: ۴۰.۳ درصد
– Python: ۳۰.۹ درصد
– جاوا: ۲۹.۲ درصد
– PHP: ۲۵.۶ درصد
– ++C: ۱۶.۵ درصد
– C: ۱۳.۱ درصد
 

امیدواریم نوشته “جاوا-اسکریپت مجددا پرطرفدار‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به برنامه نویسی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری