تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

نکات تولید دیتاسنتر 500 میلیون دلاری گوگل در تنسی

رای دادن به این پست
banner

در باب میزبانی وب نوشته ای داریم با عنوان “نکات تولید دیتاسنتر 500 میلیون دلاری گوگل در تنسی” که پیشتر بدان میپردازیم.

گوگل پانزدهمین دیتاسنتر خود را در کلارکسویل تنسی می‌سازد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از خبرآنلاین، بعد از به ثمر ننشستن صنایع نیمه‌هادی هملاک / Hemlock در اختیار به صنایع چندملیتی Dow Croning و هدر رفت سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد دلاری، اکنون گوگل تصمیم گرفته تا با خرید این کارخانه در کلارکسویل تنسی، دیتاسنتر تازه خود را راه‌اندازی کند.

مقرر شده بود صنایع نیمه‌هادی هملاک بیش از ۵۰۰ مهلت شغلی ایجاد کند، با اینحال گوگل می‌تواند این رقم را با دیتاسنتر تازه خود به ۷۰ مهندس و تکنسین برساند.

کارخانه‌ای که باز نشده، بسته شد؛ اکنون در دست گوگل قرار داده می‌شود تا غول عظیم موتورهای جستجو بتواند با بهره برداری از مهلت بوجود آمده، دیگر بزرگان جهان آی.تی را با خود به این منطقه بیاورد.

این مطلب چطوره؟  هم کاری ویژه برای انتقال بار کاری Vmware به محیط ابری

حقیقت این است که موقعیت کارخانه که در ۵۰ مایلی نشویل قرارگرفته، برای گوگل طلایی است. چراکه نزدیک واحد گوگل موسوم به Google Fiber Devision است که همان تکنولوژی فیبرمعروف گوگل است که شبکه جهانی وب و خدمات‌های تلویزیونی بالای یک گیگابیتی را به مصرف کنندگان ارائه می‌کند و تولید این دیتاسنتر امتیاز بزرگی برای گوگل است، چراکه از معافیت‌های مالیاتی ناشی از بازیابی یک صنعت ورشکسته دارا می‌شود که هزینه‌های نهایی را به‌شدت پایین می‌آورد.

کارخانه ذکر شده به تکنولوژی انرژی‌های پاک پیشرفت‌یافته به وسیله گروه صنعتی فدرال TVA نیز تجهیز است و این مسئله نیزامتیازبزرگی برای گوگل شمرده می‌شود که تکنولوژی نوین را در دست می‌گیرد تا دیگر دست‌اندرکاران در تولید و پیشرفت دیتاسنتر را به این منطقه بکشاند.

بر اساس قانون های ایالتی گوگل باید تضمین هزینه کرد ۲۵۰ میلیون دلار و ایجاد دست‌کم ۲۵ شغل را در عرض ۳ سال بدهد تا طرح وارد فاز عملیاتی – اجرایی شود.

این مطلب چطوره؟  گوگل وارد عرصه ثبت دامنه‌های اینترنتی شد

تابستان امسال بود که گوگل با پرداخت ۶۰۰ میلیون دلار دیتاسنتر آلاباما را خرید و در استراتژی تازه، گوگل درحال‌پیشرفت سخت‌افزار و سوئیچ‌های شبکه است تا بتواند ضمن کاهش مصرف انرژی، سرعت بالاتری را برای نقل‌وانتقال دیتا به دست بیاورد.

گوگل تا اینجای کار ۱۴ دیتاسنتر در جهان داشته که ۸ دیتاسنتر در امریکاست.

نقشه دیتاسنترهای گوگل در جهان

امیدواریم نوشته “نکات تولید دیتاسنتر 500 میلیون دلاری گوگل در تنسی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به میزبانی وب قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری