تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

جهانگرد انتقال سرور تلگرام را تکذیب کرد: تنها مذاکره شده!

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “جهانگرد انتقال سرور تلگرام را تکذیب کرد: تنها مذاکره شده!” که پیشتر بدان میپردازیم.

انتشار خبر موافقت تلگرام برای انتقال سرورهای خود به ایران، بازتاب وسیعی داشت، چرا که این اولین بار بود که به روشنی و با استناد به گفته یک مقام رسمی وزارت ارتباطات، این مسئله نقل می‌شد.

در این عرصه:
  – جهانگرد: تلگرام انتقال سرور به ایران را پذیرفت

به نوشته “فن آوری آی تی”، صبح امروز 31 تیر ماه 96 و در حاشیه کنفرانس الکامپ، عده ای خبرگزاری‌ها از نمونه فارس و مهر، طی انتشار سخنان نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات، مدعی شدند که وی موافقت مدیران پیغام‌رسان تلگرام با درخواست‌های ایران و انتقال سرورهای خود به کشورمان را مطرح نموده است. با وجود این با این وجود عده ای رسانه‌های دیگر از نمونه ایسنا، این خبر را با کمی احتیاط و ابهام پخش کردند.

این مطلب چطوره؟  شبکه های اجتماعی خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند

با اینحال به نوشته “فن آوری آی تی”، نصرالله جهانگرد بعد از انتشار این خبر، به سرعت آن را اصلاح نموده و مطرح کرده که منظور وی تنها تلاش برای مذاکره با تلگرام است که هدف آن، انتقال اوضاع ایران برای ادامه فعالیت این شبکه پیغام‌رسان در کشورمان بوده است.
 
مطالب مطرح شده وزیر:
به علاوه از طرف دیگر وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات صرفا از توافق کلی با تلگرام برای سود‌برداری از این شبکه اجتماعی اطلاع داد و گفت: ما برای انتقال سرورهای تلگرام به ایران مذاکره کردیم با اینحال تا اینجای کار هیچ اقدامی صورت نپذیرفته است.
محمود واعظی نیز در باب اخبار مبنی بر انتقال سرورهای تلگرام به ایران گفت: مدیرعامل سازمان تکنولوژی معلومات گفته‌اند که ما برای انتقال سرورهای تلگرام به ایران در حال مذاکره هستیم. با اینحال تا اینجای کار هیچ اقدام علمی انجام نشده است.

وی اضافه کرد: سال قبلی در شورای محشر محیط مجازی به ما تکلیف شد که با تلگرام برای انتقال سرورهایش به ایران مذاکره کنیم. مذاکراتی انجام شده و برروی کلیات توافق شده است. با اینحال پیرامون نحوه سود‌برداری و چارچوب موجود، این مذاکرات ادامه دارد و به محض اینکه به نتیجه برسیم، آن را مطرح خواهیم کرد.
 

امیدواریم نوشته “جهانگرد انتقال سرور تلگرام را تکذیب کرد: تنها مذاکره شده!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  چاره ممانعت از تخلفات بستن تلگرام نیست

عنوان منو
در حال بارگذاری