تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

حساب سونی در توییتر هک شد

رای دادن به این پست
banner

در باب امنیت شبکه نوشته ای داریم با عنوان “حساب سونی در توییتر هک شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

تعدادی هکر حساب کاربری سونی موزیک در شبکه اجتماعی توییتر را هک کردند و خبر دروغی در باب مرگ یک خواننده در این حساب پخش کردند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از فارس، کمپانی سونی که تا این لحظه چندین بار بیننده هک شدن گسترده حساب‌های کاربری و معلومات خود در شبکه جهانی وب بوده، این دفعه با هک شدن حساب کاربری خود در توییتر خبرساز شده است.

بعد از هک شدن این حساب خبری پخش شد دال بر اینکه برتنی اسپیرز خواننده آمریکایی بر اثر تصادف پیش تر است و برنامه ریزی شده است خیلی زود در این عرصه معلومات بیشتری پخش شود.

انتشار این خبر دروغ و بازنشر آن در دیگر حساب‌های کاربری در توییتر جنجال گسترده‌ای به راه انداخت و یک باز هم ضعف محیط مجازی در عرصه انتشار گسترده اخبار دروغین غیرقابل کنترل را به نمایش گذارد.

این مطلب چطوره؟  سرقت از حساب 20 هزار خریدار بانکی در انگلیس

در جستجوی انتشار خبر گفته شده مسئله به طرز رسمی تکذیب شد و بعد از مدتی معلوم شد دلیل انتشار این خبر هک شدن حساب توییتر گفته شده بوده است.

سونی بصورت رسمی هک شدن حساب سونی موزیک در توییتر را تایید کرده و می‌گوید این سخت بعد از مدتی برطرف شده است. این کمپانی از برتنی اسپیرز نیز عذرخواهی کرد. سونی در سال ۲۰۱۴ هم قربانی یک حمله هکری گسترده شده بود و حجم فراوانی از معلومات این کمپانی و حتی فیلم‌های جدید ساخته شده آن که به نمایش عمومی درنیامده بودند در شبکه جهانی وب پخش شد.

امیدواریم نوشته “حساب سونی در توییتر هک شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به امنیت شبکه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری