تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

حمله هکری گسترده به وزارت بهداشت روسیه

رای دادن به این پست
banner

در باب امنیت شبکه نوشته ای داریم با عنوان “حمله هکری گسترده به وزارت بهداشت روسیه” که پیشتر بدان میپردازیم.

مدیران وزارت بهداشت روسیه از حمله هکری گسترده به تارنما رسمی این وزارتخانه خبر داده اند. اولگ سالاگی مدیرکل اداره ارتباطات این وزارتخانه حمله ذکر شده را تایید کرده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از فارس، حملات سایبری گفته شده دلیل شد تا خدمات فنی متداول از روش این سایت دیگر در معرض نباشد. مدیران گفته شده حمله سایبری ذکر شده را در سال‌های واپسین بی سابقه و بزرگ‌ترین حمله از این دست توصیف کرده‌اند.

با توجه به معلومات موجود این حمله در شب جمعه رخ داده و از نوع حملات موسوم به Distributed Denial of Service (DDoS) بوده است. در حملات ذکر شده با استفاده از ترافیک مصنوعی بر روی سایت‌های هدف تلاش می‌شود تا بازدید از آنها غیرممکن شود.

حملات گفته شده دلیل ارسال ۴ میلیون درخواست بازدید از سایت وزارت بهداشت روسیه در هر دقیقه شد که این سایت را از دسترس خارج کرد. این حمله DDoS سایت ذکر شده را به مدت ۱۴ دقیقه از کار انداخت.

این مطلب چطوره؟  شبکه جهانی وب اکسپلورر معلومات مصرف کنندگان را لو می‌دهد

حمله گفته شده منجر به سرقت یا تخریب معلومات شخصی یا پزشکی محرمانه نشده، چونکه این معلومات در مکانی امن و غیرمتصل به شبکه جهانی وب ذخیره شده بودند. بررسی ها برای شناسایی عوامل این حمله هکری در جریان است.

امیدواریم نوشته “حمله هکری گسترده به وزارت بهداشت روسیه” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به امنیت شبکه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری