تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

حمله ویروس پتیا به رایانه‌های جهان

رای دادن به این پست
banner

در باب ویروس ها نوشته ای داریم با عنوان “حمله ویروس پتیا به رایانه‌های جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

رایانه‌های تمامی جهان باز هم مورد هجوم یک ویروس تازه ای به اسم «پتیا» قرار گرفته اند. این درحالی است که سیستم‌های کنترل اشعه‌های رادیواکتیو در چرنوبیل و همین طور یک کارخانه داروسازی در آمریکا با سخت رو در رو قرار گرفته است.

این حمله از اوکراین شروع شد. در ابتدا شبکه توزیع برق، فرودگاه و بانک ملی این کشور و کمپانی‌های مخابراتی آن از بروز مشکلاتی خبر دادند که بعد از آن سریع در تمامی اروپا پخش شد.

کمپانی‌هایی در نروژ، روسیه، دانمارک و فرانسه نیز از بروز مشکلاتی در سیستم‌های خود خبر دادند.

ویروس ذکر شده سیستم‌های رایانه‌ای کمپانی‌های داروسازی «مرک شارپ» و «دوم »در آمریکا را نیز آلوده کرده است.

این ویروس از قربانیان می خواهد تا مبلغی را تحت نام باج به یک حساب ناشناس آنلاین واریز کنند تا فایل‌هایشان مجددا ممکن شود. تا این لحظه محاسبه دولتی حاکی از آن است که ۱۹ عملیات پرداخت به این حساب ناشناس انجام شده است. رقم کل این پرداخت‌ها بالغ بر هزاران پوند می‌شود.

این مطلب چطوره؟  تولید هر روزه ۲۳۰ هزار بدافزار در سال ۲۰۱۵

این درحالی است که دانش پژوهان امنیت سایبری اخطار داده اند ویروس پتیا بزرگتر و خطرناکتر از ویروس واناکری است که چندی قبل رایانه های جهان را آلوده کرد.

امیدواریم نوشته “حمله ویروس پتیا به رایانه‌های جهان” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مووضعات مرتبط با ویروس های اینترنتی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری