تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

در خیابان‌های هونولولو تلفن همراه دستتان نگیرید!

رای دادن به این پست
banner

در باب تلفن همراه نوشته ای داریم با عنوان “در خیابان‌های هونولولو تلفن همراه دستتان نگیرید!” که پیشتر بدان میپردازیم.

آن گروه از مردم شهر هونولولو در آمریکا که در لحظه عبور از خیابان ها از گوشی برای صحبت یا رد و بدل کردن پیغام بهره ببرند، باید در انتظار جریمه نقدی باشند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر با استناد به گفته دیجیتال ترندز، این شهر به نخستین شهر بزرگ آمریکا مبدل شده که قانونی را در این عرصه به تصویب رسانده است.

با توجه به مصوبه شوراری شهر هونولولو هرگونه بهره برداری از گوشی‌های هوشمند در لحظه عبور از چهارراه‌ها و خیابان‌ها ممنوع است. اجرای این قانون از انتهای ماه اکتبر شروع می شود. دلیل تصویب این قانون کمک به حفظ جان مردم و جلوگیری از تصادف با دیگر خودروها و تصادم با شهروندان مطرح شده است.

با توجه به بررسی‌های دانشگاه مریلند آمریکا در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۱ هزار نفر در این کشور بر اثر حواس پرتی‌های ناشی از بهره برداری از موبایل مجروح و مصدوم شده‌اند و حدود ۲۰۰ نفر از آنان عابران پیاده‌ای بوده‌اند که در لحظه عبور از خیابان از موبایل استفاده می‌کردند.

این مطلب چطوره؟  سامسونگ در پی تولید سریع‌ترین تلفن همراه دنیا

جریمه این تخلف به وسیله شورای شهر هونولولو بین ۱۵ تا ۹۹ دلار تعیین شده است. شدت جریمه بستگی به مدت لحظه بهره برداری از گوشی در زمان عبور از خیابان دارد.

مشکلات مرتبط به سوانح ناشی از بهره برداری از گوشی در خیابان‌ها محدود به آمریکا نیست و در بسیاری از نقاط جهان مدیران شهری با مساله ذکر شده دست به گریبان هستند. از همین رو در عده ای شهرهای آلمان و در لندن به منظور اخطار به عابران پیاده در باب عدم بهره برداری از گوشی در خیابان تغییراتی در چراغ‌های عابر پیاده داده شده است.

امیدواریم نوشته “در خیابان‌های هونولولو تلفن همراه دستتان نگیرید!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تلفن همراه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری