تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

دست داشتن روسیه در حمله پتیا

رای دادن به این پست
banner

در باب ویروس ها نوشته ای داریم با عنوان “دست داشتن روسیه در حمله پتیا” که پیشتر بدان میپردازیم.

Share/Save/Bookmark

ادعای اوکراین:

 

دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱

 

“فن آوری آی تی” – اوکراین بیان می کند خدمات‌های ایمنی روسیه در حمله سایبری روز سه شنبه که به منظور ایجاد اختلال در دادگان و گسترش وحشت صورت گرفت، دست داشته‌اند.

دست داشتن روسیه در حمله پتیا

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته zdnet، اوکراین خدمات امنیت روسیه را عامل اصلی حمله سایبری واپسین پتیا و نابودی دادگان مهم و گسترش ترس و وحشت قلمداد می‌کند.

خدمات امنیت ملی اوکراین، روز شنبه گفت این حمله که در اوکراین شروع شده و روز سه شنبه به تمامی جهان کشیده شد، به وسیله همان هکرهایی انجام شد که در ۲۰۱۶ به شبکه برق این کشور نیز حمله کردند.

با اینکه سیاستمداران اوکراینی خیلی زود روسیه انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه دریافت کردند، با اینحال یکی از سخنگویان کرملین این اتهامات را بی‌اساس می‌داند.

این مطلب چطوره؟  حمله‌ بدافزار بریکربات به ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیاء

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است کمپانی‌های امنیت سایبری در حال تلاش هستند تا دریابند چه کسانی در پس این کرم رایانه ای(که با اسم NotPetya نیز شهرت دارد و نزدیک به شصت کشور را آلوده ساخته)، قرار دارند.

خدمات امنیت ملی اوکراین بیان می کند: «معلومات موجود، از نمونه اطلاعاتی که از روش مشارکت با کمپانی‌های بین‌المللی آنتی‌ویروس حاصل شده، نشان می‌دهند همان گروهی که در دسامبر ۲۰۱۶ و با بهره برداری از TeleBots و BlackEnergy به سیستم‌های مالی، حمل و نقل و زیرساخت‌های انرژی اوکراین حمله کرد، در پس این حمله قرار داشته‌اند.»

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است روسیه و اوکراین از سال ۲۰۱۴ که روسیه شبه جزیره کریمه را به خود اضافه کرد، با یکدیگر در کشمکش هستند.

خدمات امنیت ملی اوکراین روز جمعه در اعلامیه‌ای گفته بود که در ماه مه و ژوئن، تجهیزاتی ضبط کرده که در اختیار به نمایندگان روسیه برای انجام حملات سایبری علیه اوکراین و دیگر کشورها بوده‌اند.

این مطلب چطوره؟  بیمارستان‌ها،‌ هدف اصلی باج‌گیران اینترنتی

در این اعلامیه آمده است: «هدف اصلی این ویروس تخریب دادگان مهم، ایجاد اختلال در کار نهادهای دولتی و خصوصی اوکراین، و گسترش وحشت به اشتراک مردم بوده است.»
 

امیدواریم نوشته “دست داشتن روسیه در حمله پتیا” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مووضعات مرتبط با ویروس های اینترنتی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری