تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

رد خبر تایید نشده انتقال سرورهای تلگرام به ایران

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “رد خبر تایید نشده انتقال سرورهای تلگرام به ایران” که پیشتر بدان میپردازیم.

 نصرالله جهانگرد در حاشیه بازدید از الکامپ پیرامون خبر تایید نشده انتقال سرورهای تلگرام به ایران گفت: شورای محشر محیط مجازی مطرح کرده که عرضه‌دهندگان خدمات خارجی باید به خود کشور منتقل شوند. بر همین اساس ما مذاکره‌ای با کمپانی‌های خارجی انجام می‌دهیم که به ایران بیایند.

ایشان در جواب به اینکه آیا تلگرام پذیرفته سرورهایش را به ایران منتقل کند، اظهار کرد: ما با توجه به مصوبه شورای محشر محیط مجازی از تلگرام درخواست کردیم که سرورهایش را به داخل منتقل کند. از اینرو کسانی که مذاکره می‌کنند باید نتیجه آن را مطرح کنند.

مدیرعامل سازمان تکنولوژی معلومات با بیان اینکه وزارت ارتباطات مسوول مذاکره با تلگرام است، ادامه داد: این مذاکره شروع شده و امیدواریم که بتوان از آن نتیجه گرفت.

به علاوه از طرف دیگر محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از کنفرانس الکامپ پیرامون اخبار مبنی بر انتقال سرورهای تلگرام به ایران اظهار کرد: مدیرعامل سازمان تکنولوژی معلومات گفته‌اند که ما برای انتقال سرورهای تلگرام به ایران در حال مذاکره هستیم. با اینحال تا اینجای کار هیچ اقدام علمی انجام نشده است.

این مطلب چطوره؟  شبکه های اجتماعی خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند

وی خاطرنشان کرد: سال قبلی در شورای محشر محیط مجازی به ما تکلیف شد که با تلگرام برای انتقال سرورهایش به ایران مذاکره کنیم. مذاکراتی انجام شده و برروی کلیات توافق شده است. با اینحال پیرامون نحوه سود‌برداری و چارچوب موجود، این مذاکرات ادامه دارد و به محض اینکه به نتیجه برسیم، آن را مطرح خواهیم کرد.

واعظی در جواب به اخباری مبنی بر ضرب‌الاجل شورای محشر محیط مجازی به وزارتخانه برای مذاکره با اینستاگرام، گفت: ضرب‌الاجلی داده نشده، حتی در یک نشست تفاهم کردیم اکنون که شورای محشر محیط مجازی اجازه داده، ما به شبکه‌های اجتماعی در داخل کشور که تعداد فراوانی استفاده کننده دارند، اجازه فعالیت دهیم. با آنها مذاکره کرده تا ملاحظات و مقررات موجود از نمونه مسائل اخلاقی را رعایت کنند. اگر اینطور نباشد تصمیم دیگری در باب آنها گرفته خواهد شد.

امیدواریم نوشته “رد خبر تایید نشده انتقال سرورهای تلگرام به ایران” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  ابلاغ مصوبه ساماندهی موقعیت تلگرام در ایران تا ١٠ روز دیگر

عنوان منو
در حال بارگذاری