تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

رفع قیلتر یوتیوب در دانشگاه‌ها

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “رفع قیلتر یوتیوب در دانشگاه‌ها” که پیشتر بدان میپردازیم.

معاون وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات از مطرح اوضاع رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات در دانشگاه‌ها با نظر دادستان کل کشور اطلاع داد.

به نوشته “فن آوری آی تی” ازایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود، با اشاره به پیگیری‌ برای رفع فیلتر دو خدمات اینترنتی برای مصرف کنندگان دانشگاهی نوشت: امروز بعد از پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات در دانشگاه‌ها، با نظر مساعد دادستان محترم کل کشور، اوضاع رفع فیلتر این خدمات‌ها در دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به ما مطرح شد.
وی به علاوه از طرف دیگر خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم برای پیاده‌سازی اوضاع اعلامی تسریع به رفتار آید. جا دارد از حجت‌الاسلام منتظری بابت جواب مثبت به این درخواست تشکر کنم.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است ماه قبلی بود که آذری جهرمی از رایزنی با دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر دو خدمات بلاگ‌اسپات و یوتیوب در جهت درخواست‌های سری دانشگاهی سخن گفته بود و لحظه آن را به تصمیم کارگروه فیلترینگ موکول کرده بود.

این مطلب چطوره؟  دلیل اظهارات متناقض مدیر تلگرام

رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت به علاوه از طرف دیگر پیرامون اوضاع رفع فیلتر این خدمات‌ها اظهار کرده بود: موضع دادستانی این است که اگر ما تحت نام مجری بتوانیم نظام کنترل خطوط قرمز را پیاده‌سازی کرده و همراه با هم قرار دهیم، مخالفتی با این مساله نخواهند داشت. با استناد به این که عده ای از این سایت‌ها به روش رمزی هستند و توانایی فیلترینگ هوشمند ندارند، این کار ممکن است در شکل مذاکره با خدمات‌دهنده یا بهره برداری از روشهای دیگری انجام شود.
 

امیدواریم نوشته “رفع قیلتر یوتیوب در دانشگاه‌ها” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری