تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

روحانی: آذری‌جهرمی پرورش یافته محیط بعد از انقلاب است

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “روحانی: آذری‌جهرمی پرورش یافته محیط بعد از انقلاب است” که پیشتر بدان میپردازیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی مدیرعامل‌جمهور کشورمان صبح روز سه شنبه در نشست رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در قسمت دفاع از وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات ضمن تقدیر از محمود واعظی وزیر پیشین این وزارتخانه در دولت یازدهم، اظهار داشت: آقای واعظی زحمات بسیاری کشیدند و کار بزرگی در عرصه دولت الکترونیک و زیرساخت‌ها انجام دادند. به علاوه از طرف دیگر در عرصه شبکه ملی معلومات اعمال بسیار موثری انجام شده است و محیط کسب وکار و علم و دانش وارتباطات خوب را در کشور ممکن کرده است که کار بسیار بزرگی بوده است و از افتخارات دولت یازدهم شمرده می شود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، وی با بیان این‌که «ان‌شاالله شبکه ملی معلومات در دولت دوازدهم به طرز کامل اکتیو خواهد شد» به آذری جهرمی؛ وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات اشاره نمود و گفت: برای این وزارتخانه برای اولین بار جوانگرایی را تجربه می‌کنیم. پیوسته یکی از آرزوهای من در دولت یازدهم مسئله جوانگرایی بوده و به همه وزرا پیش نهاد کرده‌ام و کتبا نیز در این دولت به آن‌ها ابلاغ خواهم کرد که تمام وزرا باید در سمت‌های بالا از تعدادی جوان و زنان بهره ببرند. یکی از وظایف قاطع همه مدیران سطح بالاست که جوانان نخبه و باانگیزه و زنان را در سمت‌های بالا بیاورند تا به سادگی بتوانیم در سمت‌ها و مدیریت‌های ارشد از آن‌ها بهره ببریم.

این مطلب چطوره؟  چرا آمازون باید توییتر را تصاحب کند؟

وی با تاکید بر این‌که «زنان و مردان حاوی توانایی‌های یکسانی هستند و میان آن‌ها تفاوتی نیست.raquo; گفت: ما تا اینجای کار عرصه را برای افزایش زنان تکمیل نکرده‌ایم گرچه یکسری گیرهای کوچک فرهنگی نیز در این عرصه می باشد که آن‌ها خود به خود برطرف خواهند شد با اینحال می بایست از زنان و جوانان در همه عرصه‌های مدیریت کلان استفاده کرد.

مدیرعامل‌جمهور با بیان این‌که «خیلی دلم علاقه داشت که در دولت دوازدهم سه زن را تحت نام وزیر انتخاب کنم» اظهار داشت: مردم و مکان مربوطه را نیز مقرر کرده بودم با اینحال به بهانه هایی نشد ان‌شاالله در مهلت‌های بعد این مسئله جبران خواهد شد و اولین جبران نیز این است که خانم‌ها در سمت‌های مختلف معاون وزیر و مدیرکل و به علاوه از طرف دیگر دستیار و مشاور محشر در همه وزارتخانه ها اکتیو شوند.

ایشان در ادامه دفاع از وزیر پیشنهادی ارتباطات و تکنولوژی معلومات با بیان این‌که «اولین تجربه جوانگرایی ما آقای جهرمی است» خاطرنشان کرد: برای نخستین بار برای وزارت فردی را انتخاب کرده‌ایم که پرورش یافته محیط بعد از انقلاب است. آشنایی من با آقای جهرمی در شورای محشر محیط مجازی صورت گرفت. هم من از تسلط ایشان بر موضوع ارتباطات و محیط مجازی بطور کلی آگاه شدم و هم فکر ایشان درمقایسه با محیط مجازی فکر بینهایت خوبی است.

این مطلب چطوره؟  شیائومی از نخستین ابزار اندروید خود معرفی می‌کند

وی با انتقاد از عده ای اظهارات درمقایسه با بهره برداری از محیط مجازی گفت: عده ای اعتقاد دارند با اینحال اگر در یک اتوبان بزرگی تصادفی صورت گرفت و فردی پایین ماشین رفت با اینحال اگر شکایتی در اینباره ثبت شد قاضی می تواند برای در بیشتر مواقع آن اتوبان را مسدود کند. در چنین شرایطی ست که که ما باید به جای این کار تصادفات را کاهش دهیم.

مدیرعامل‌جمهوری با بیان این‌که «باید اجازه داد که از محیط مجازی درست استفاده شود» اظهار داشت: من به وزرای دادگستری، ارتباطات، معلومات و کشور آتی خود خطاب می‌کنم که نمی‌شود در محیط مجازی را قفل زد؛ چراکه این قفل را روحانی باز نکرده است حتی مردم آن را باز کرده‌اند و قفلی که مردم با اراده خود باز کرده‌اند نمی‌تواند دیگر بست.

وی با تاکید بر لزوم آموزش بهره برداری از محیط مجازی اظهار کرد: محیط مجازی با شرایطی که برای دانش، ارتباظات و ایجاد شغل می تواند موثر باشد با اینحال اگر که حواس‌مان جمع نباشد می‌تواند خطرآفرین باشد؛ از این جهت با مشارکت همه قوا در این مسئله پیش خواهیم رفت و آقای جهرمی نیز این استعداد را دارد که این کار را انجام دهد.

این مطلب چطوره؟  رقابت برای تولید پردازشگر‌های هوش مصنوعی بالا گرفته است

وی تصریح کرد: من از آقای جهرمی راه‌اندازی سریع شبکه ملی معلومات را درخواست کرده‌ام به علاوه از طرف دیگر ارتباط ظرفیت‌های سایبری با عرصه تولید و صنعت و ایجاد اشتغال از دیگر درخواست‌های من بوده است. من از آقای جهرمی خواسته‌ام که سالانه ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کند.

مدیرعامل‌جمهور ادامه داد: آن‌چه که از ایشان تحت نام جوانترین وزیر می‌خواهم، پیشرفت فرهنگی و استفاده قانونمند از ظرفیت تکنولوژی معلومات و بهره برداری از این ظرفیت برای تولید، اشتغال و ایجاد ثروت و تکمیل شبکه ملی معلومات و گسترش دسترسی مردم به آن و به علاوه از طرف دیگر ورود به بخش خصوصی ورعایت حقوق شهروندی و عرصه‌سازی برای ایمن سازی محیط مجازی است.

امیدواریم نوشته “روحانی: آذری‌جهرمی پرورش یافته محیط بعد از انقلاب است” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری