تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

روند رو به کاهش ارائه تلفن‌های هوشمند

رای دادن به این پست
banner

در باب تلفن همراه نوشته ای داریم با عنوان “روند رو به کاهش ارائه تلفن‌های هوشمند” که پیشتر بدان میپردازیم.

گروه خبری نظام پایش مهم های تکنولوژی معلومات و ارتباطات کشور بخشی از گزارش سالیانه روند افزایش شبکه جهانی وب در دنیا را پخش کرد. براساس این خبر، افزایش ارائه تلفن‌های هوشمند با کاهش همراه است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر، گروه خبری نظام پایش مهم‌های تکنولوژی معلومات و ارتباطات کشور مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی تکنولوژی معلومات وابسته به سازمان تکنولوژی معلومات ایران گزارش سالیانه روند شکل گیری شبکه جهانی وب در جهان که در Code Convention کالیفرنیا عرضه شده است پخش کرد.

نرخ افزایش تلفن هوشمند به ۳ درصد رسید
بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که روند افزایش تلفن‌های هوشمند در دنیا رو به کندی می رود. به نحوی که افزایش ارائه تلفن های هوشمند در سال قبلی ۳ درصد بوده است که درمقایسه با نرخ افزایش ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۵ ، کاهش داشته است.

این مطلب چطوره؟  با آیفون بعدی سلفی‌های بهتری می‌گیرید!

سود گوگل از آگهی آنلاین ۲۰ درصد افزایش کرد
برآوردها به علاوه از طرف دیگر حاکی از آن است که آگهی اینترنتی در حال افزایش است. به نحوی که در مارکت آگهی اینترنتی سود گوگل از آگهی در سال ۲۰۱۶، بیست درصد و فیس بوک ۶۲ درصد افزایش داشته است.

صوت جانشین متن شد
در همین حال عنصر دیگری که در مسیر افزایش شبکه جهانی وب مورد استقبال قرار گرفته است، استفاده مصرف کنندگان از صوت به جای متن بوده است. به نحوی که بر اساس این خبر صوت جانشین متن در پرس‌وجوهای آنلاین می شود. گفته شده است که در سال ۲۰۱۶، بیست درصد پرس‌وجوها از روش موبایل صوتی بوده‌اند و دقت این پرس‌وجوها ۹۵ درصد بوده است.

تماشای تلویزیون کاهش یافت
با گسترش خدمات‌های ویدئویی آنلاین، میزان تماشای تلویزیون در خانه در حال کاهش است. به نحوی که نت فیلیکس (یکی از خدمات های ویدئوی آنلاین) درمقایسه با ۱۰ سال قبلی، از صفر به ۳۰ درصد سود سرگرمی خانگی در آمریکا دست‌یافته است.

این مطلب چطوره؟  تولید گوشی تازه موتورولا با دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی

۲.۶ میلیارد نفر در جهان گیم بازی می‌کنند
وانگهی، بازی‌های تعاملی در تمامی جهان در حال افزایش هستند. به این معنی که در سال ۲۰۱۷ تعداد بازیکنان گیم به ۲.۶ میلیارد نفر رسیده است و این درحالی است که در سال ۱۹۹۵ تنها ۱۰۰ میلیون نفر در دنیا بازیکن گیم بودند.

در این مواقع، تخمین زده می شود که سود بازی در سال ۲۰۱۶ به فاصله تقریبی ۱۰۰ میلیارد دلار برسد و چین در صدر مارکت بازی‌های تعاملی رایانه‌ای قرار دارد.

افزایش ابزارهای ارتباطی در چین و هند
در این خبر، چین هنوز هم مارکت جذابی است که در آن خدمات موبایل، پرداخت و خدماتی مانند اشتراک آنلاین برحسب تقاضا، افزایش فراوانی داشته است.

در همین حال گفته شده است که افزایش شبکه جهانی وب در هند قابل‌توجه است. به نحوی که تعداد مصرف کنندگان شبکه جهانی وب در هند بیش از ۲۸ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است. با کاهش هزینه شبکه جهانی وب پهن باند سیار در هند، تعداد مشترکان شبکه جهانی وب سیار و حجم داده مصرفی این مشترکان در حال افزایش سریع است.

این مطلب چطوره؟  سامسونگ در پی تولید سریع‌ترین تلفن همراه دنیا

افزایش نفوذ گجت‌های پوشیدنی در آمریکا
وانگهی در آمریکا، ضریب نفوذ گجت‌های پوشیدنی (wearables) به ۲۵ درصد رسیده است.

به علاوه از طرف دیگر در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶۰ درصد استفاده کنندگان علاقه به اشتراک داده‌های خود با خدمات هایی مانند گوگل داشته‌اند.

آمازون صدرنشین در رایانش ابری
در رقابت رایانش ابری نیز آمازون (Amazon Internet Companies ) هنوز صدرنشین است، با اینحال گوگل و مایکروسافت هم رقابت نزدیکی با آمازون دارند. خریداران تمایلی به وابستگی به تنها یک بازیگر مارکت ندارند و این مسئله دلیل واگرایی در مارکت رایانش ابری شده است.

امیدواریم نوشته “روند رو به کاهش ارائه تلفن‌های هوشمند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تلفن همراه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری