تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

رکورد ارزش بیت‌کوین

رای دادن به این پست
banner

در باب تجارت الکترونیک نوشته ای داریم با عنوان “رکورد ارزش بیت‌کوین” که پیشتر بدان میپردازیم.

ارزش کل بیت‌کوین از ۱۴ میلیارد دلار گذشت و به یک رکورد تازه رسید.
به نوشته رایورز با استناد به گفته recode، در هفته قبلی ارزش کل بیت‌کوین‌های موجود با گسترش ۵ درصدی، به رکورد تازه فراتر از ۱۴ میلیارد دلار رسید.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است در سال جاری میلادی، بیت‌کوین با گسترش ارزش بی‌سابقه دو برابری در طول سه سال قبلی روبرو شده بود.
بدین ترتیب در بورس اروپایی بیت‌کوین با اسم Bitstamp، بهای هر بیت‌کوین به ۸۷۵ دلار رسید که از ژانویه ۲۰۱۴، بالاترین حد آن شمرده می‌شود.

در سال قبلی، ارزش هر بیت‌کوین، ۴۳۵ دلار بود و بسیاری از کارشناسان گسترش بهای آن را با کاهش بهای یوآن چین مرتبط می‌دانستند.

معلومات موجود نشان می‌دهد که اکثر داد و ستدهای بنا شده بر بیت‌کوین، در چین صورت می‌گیرد و بدین ترتیب هر گونه گسترش در تقاضا از جانب چین، به نظر می‌رسد تأثیر شگرفی بر بهای آن داشته باشد.

این مطلب چطوره؟  خدمات‌های وب آمازون و راز موفقیت فروشندگان آنلاین در آتی

بیت‌کوین یک ارز رمزگذاری شده بنا شده بر وب است که از توانایی انتقال سریع پول در تمامی جهان و به طرز گمنام دارا می‌باشد و هیچ الزامی به کنترل مرجع مرکزی نیست.

این امر باعث می‌شود تا بیت‌کوین برای افرادی که خواهان دور زدن کنترل‌های مالی هستند (از قبیل مراجع مالی در چین)، جذابیت فراوانی داشته باشد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است ارز دیجیتالی بیت‌کوین هنوز هم از بیشترین ارزش خود در انتهای سال ۲۰۱۳ فاصله دارد. در آن وقت، هر بیت‌کوین در بورس Bitstamp تا یک هزار و ۱۶۳ دلار نیز معامله می‌شد.

با استناد به اینکه در هر ده دقیقه ۱۲.۵ بیت‌کوین به سیستم اضافه می‌شود، ارزش کلی آن در روز پنج‌شنبه از بیشترین میزان مرتبط به سال ۲۰۱۳ که نزدیک به ۱۴ میلیارد و ده میلیون دلار بود نیز عبور کرد.

چارلز هایتر (یک محقق اقتصادی) می‌گوید اگر این روند تداوم داشته باشد، بیت‌کوین می‌تواند در بازارهای پولی نیز هنجارشکنی داشته باشد.
 

امیدواریم نوشته “رکورد ارزش بیت‌کوین” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تجارت الکترونیک قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  گسترش قلمرو علی‌بابا با خصوصیت‌های دیتای تازه در جهان

عنوان منو
در حال بارگذاری