تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

زاکربرگ ایلان ماسک را بی‌مسئولیت خواند

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “زاکربرگ ایلان ماسک را بی‌مسئولیت خواند” که پیشتر بدان میپردازیم.

مارک زاکربرگ مدیر شبکه اجتماعی فیس‌بوک، به‌تازگی به پشتیبانی از آتی تکنولوژی هوش مصنوعی پرداخته و افرادی که آتی این صنایع را با پخش تردید و ترس به هشدار می‌اندازند، بی‌مسئولیت خوانده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی dailycaller، چندی قبل اظهار نظر و گفت‌وگو در باب تکنولوژی هوش مصنوعی گسترش یافته، با اینحال قابل توجه این است که با این اوصاف، اظهار نظر مخالف و گاه شدیداللحن در جلوگیری از آن نیز دیده می‌شود.
با اینحال مارک زاکربرگ به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک و موافق با پیشرفت این تکنولوژی، پیرامون هوش مصنوعی سخنرانی نموده و ترس عده ای مردم از افزایش این دسته از تکنولوژی‌ها را شماتت کرده است.

زاکربرگ که پیوسته با دیدی مثبت به این تکنولوژی نگاه می‌کند و در پی گسترش آن است، پیرامون همین موضوع نیز افرادی که از افزایش این صنایع حیاتی می‌ترسند را بی‌مسئولیت خوانده است.

ایشان اظهار داشت افرادی که از این تکنولوژی انتقاد می‌کنند را درک نمی‌کند، و اعتقاد دارد که هوش مصنوعی در طول ۵ تا ۱۰ سال آتی کیفیت زندگی بشر را تغییر داده و بطور کلی افزایش خواهد بخشید.
ایشان به علاوه از طرف دیگر به افزایش تکنولوژی‌ها و نیز تغییر اقتصاد جهانی بر پایه آنها تاکید کرده و این تفاوت را مثبت و بطور کلی در جهت رفاه بشر تلقی نموده است.

این مطلب چطوره؟  پیامدهای پیش‌بینی‌نشده شبکه اجتماعی ساخته‌شده با هوش مصنوعی

ایشان این موضع‌گیری خود را در نشست‌ای زنده در فیس‌بوک و خطاب به مصرف کنندگان این شبکه اجتماعی گفت.

ولی باید گفت ایشان دقیقا مخاطبان اصلی سخن خودش را واضح نکرد، با اینحال با توجه به نظر بررسی کنندگان، این موضع‌گیری زاکربرگ به‌نوعی علیه گفته‌های سابق ایلان ماسک و استیون هاوکینگ علیه هوش مصنوعی بوده است.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است ایلان ماسک مدتی قبل اظهار کرده بود که دولت‌ها باید پیش از این‌که هوش مصنوعی به مردم و شهروندان صدمه بزند، به فکر ایجاد قوانینی تازه برای محدود کردن آن‌ باشند.
 

امیدواریم نوشته “زاکربرگ ایلان ماسک را بی‌مسئولیت خواند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری